МОЛОДІЖНА ВАРТА: естафету обговорення підхопила Вінниця


До участі в Вінницькому круглому столі «Вибори 2007: хто і що обіцяє молоді? Вибори 2007: хто насправді представляє молодь?» були запрошені: студенти вищих навчальних закладів, представники громадських організацій, основні політичні сили, засоби масової інформації.

Своє відношення до молодіжних питань мали змогу продемонструвати всі політичні гравці. Так представники всіх блоків, партій проігнорували даний захід тим самим, ще раз підкресливши, що питання молоді не стоять для них на порядку денному. А от для представників молодіжок такі питання є актуальними лише для – «Молодіжного союзу Наша Україна», «Молодого БЮТу» та представників молодіжного департаменту партії Регіонів. Зацікавленість проявили лідери студентського самоврядування та профспілкових організацій вищих навчальних закладів м.Вінниці І-ІV рівнів акредитації. Мабуть відсутність представників вінницьких осередків «Спілки молодих соціалістів», «Народно-демократичної ліги молоді» та «Молоді за Литвина», свідчить про неактуальними для них питань молоді як і для їх старших колег. Чільники вінницьких осередків «СМС» та «НДЛМ» вже входять до списку кандидатів в народні депутати України, може тому вони і виріши, що пора переходити з молодіжного сектору до «великої гри»?

«Всім відомо, що молодь то є завтрашній день суспільства та держави в цілому. Якщо не думати про завтра (для старшого покоління) або про себе (для представників молоді), то очевидний результат особисто мене бентежить. Саме думка про молодь як про майбутнє нашого з Вами спільного майбутнього і спонукало проактивну молодь ВМГО «Фундації регіональних ініціатив» ініціювати громадську компанію «Молодіжна Варта». Завдяки співпраці ВМГО ФРІ з ВОМГО «Фонду студентських ініціатив стало можливо у Вінниці проведення даного заходу» - заявив на початку круглого столу його ведучий Костянтин Коваль.

Під час роботи круглого столу присутні представники молоді як політично заангажовані так ті, що займають нейтральну позицію зійшлись в тому, що з молоддю не рахуються та незважать думкою молоді. А більшість представників в парламенті від молоді, таки дійсно забувають про представниками якого прошарку суспільства вони являються, не працюючи на молодіжний інтерес. Що власне і підтвердило вірність та вчасність проведення такої громадської компанії. Така єдність мало не привела до об’єднання, присутніх представників молодіжок, з метою проведення спільного мітингу молоді в м. Вінниці.

Основними підсумками роботи круглого столу стали домовленості присутніх лідерів молодіжних при партійок, які пообіцяли:
- передати 50 найактуальніших питань керівникам своїх міських та обласних штабів;
- настояти на надсиланні цих питань керівникам в центральні штаби;
- звернутись до підсумкового форуму громадської компанії «Молодіжна Варта» з ініціативою надіслати напрацьовані 50 найактуальніших питання майбутній Верховній Раді та майбутньому Парламенту.

Організатори особисто висловлюють свою вдячність директорові Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва Морозовій Наталі Іванівні за сприяння в наданні приміщення для роботи цього важливого круглого столу.

А от як побачила роботу круглого столу заступник голови Студентської Ради Вінницького торгівельно-економічного інституту Ольга Новроцька - «Всеукраїнською громадською компанією "Молодіжна варта" було розроблено 50 найактуальніших питань для молоді як включали питання житла, праці, освіти тощо. Після вступного слова ведучого круглий стіл розпочався виступом представника громадського руху "Не будь байдужим!" Юрієм Степанцем. Він зауважив, що минулого року у партійних програмах було дуже мало приділено уваги еліті нації, але вже сьогодні вони мають цілі розділи. Це досить позитивні зміни, однак постає інше питання - а чи виконають обіцянки політики і як змусити їх це зробити.

Експерти говорять що зараз український народ переживає період "втоми" в дії політичних ігор, це відобразилося на молоді, тому основним питанням дискусії було розробка методів контролю, а не сліпа віра в гарні слова. Молодь - люди енергійні, амбіційні, тому було досить приємно бачити як вони захищали, обґрунтовували свою думку з завзятістю знанням справи. Точилися палкі дискусії політичного характеру, адже кожен вбачав в опоненті конкурента. Руслан Будяк, представник молодіжно організації партії БЮТ, досить гостро поставив питання молоді у політиці. Адже часто бува що молодь використовують лише для підвищення рейтингу партії, використовують студентів для агітації.

Роздати "агітки", постояти в палатці - переважна робота молоді під час передвиборних кампаній, а коли час виборів минає забувають про "майбутнє країни".

Андрій Грачов, підтримав свого колегу і привів приклад студент в медичного університету, як відстоювали свої права масовими протестами аби відмінили закон щодо направлення молодих спеціалістів працювати у села, де нема належних умов для праці. Він також зауважив, що дані заходи повинні проходити не лише на передодні виборів, а частіше щоб сформувати спільну стратегію дій.

Представник молодіжної політично організації партії "Наша Україна" підняв питання віку політик в що представляють молодь, наймолодшому з них 27 років. Чи може людина в такому віці знати чим живе, дихає сучасна молодь. За законом депутатом може бути особа що досягла 21 року, але на сьогоднішній день жодного політика 21 року немає.

Говорять діти - квіти життя, молодь - майбутнє країни. Можливо, ми не так як попередні покоління, але далеко не гірші. Трішки більше здорового цинізму, трішки менше дитячо наївності, хіба це погано? Ми молодь, ми майбутнє. Чому ж політики так недбало відносяться до свого недалекого майбутнього?

Так, ми різні. В нас різні політичні вподобання, в нас різні погляди на життя, але всі однаково повертаються у старенькі гуртожитки де нема гарячої води, кожен з тих хто агітував за різні політичні партії на дисплеї банкомату бачить однакову суму стипендії. Проблеми в нас спільні, а значить і молодь України теж.»


Bookmark and Share