Чи будуть мертві голосувати?


Оцінити роботу членів виборчої комісії спостерігачам ОПОРИ на багатьох дільницях не вдалося. В робочий час багато дільниць закриті, а деякі і взагалі не мають вивісок на будівлях, які повинні повідомляти про розміщення ДВК. Така тенденція найбільше прослідковується в виборчих дільницях, які знаходяться в селах, зокрема Корецького та Острозького району. Громадянська мережа ОПОРА вбачає причинами такої ситуацію не сформованість ДВК. До ОВК надходить велика кількість повідомлень про відмову громадян внесених до складу дільничної комісії працювати на виборах. Іншою причиною ОПОРА вважає халатне ставлення до своїх обов’язків членів ДВК, встановлення ними вільного графіку роботи, що є перешкоджанням реалізації виборчого права громадян. Така робота не дає виборцям можливості перевірити себе в списку, що в день виборів може стати причиною втрати права голосу. Що до списків виборців, то, як відзначають члени ДВК, їх якість є ще гіршою аніж на минулих виборах. Проблемами, які найбільше зустрічаються в списках: двійники та «мертві душі». Так, на дільниці №59, 154 округу, що в с. Мирогоща у виборчому списку – два відсотки мертвих душ.

Такі випадки непоодинокі. Майже на всі дільницях, що знаходяться в селах, в списках є присутні мертві. На дільниці №5, того ж округу, вийшла плутанина між вулицями та провулками. Тобто тепер, щоб проголосувати кожен мешканець вулиці повинен подати заяву на внесення його до списку. Ще одним непорозумінням на дільниці №3, 151 округу виявились наявність в списку людей з іншого округу. Чи ці проблеми є суто технічними помилками, чи все ж таки сплановані технології фальсифікації?

Велике занепокоєння у членів вже згаданої 59 дільниці викликають виборці з дитячого будинку – інтернату. Це спеціалізований заклад де проживають і виховуються діти – інваліди з вадами психічного, розумового та фізичного розвитку. У молодіжному відділенні, діти знаходяться до досягнення ними 25 років. За словами одного із членів дільниці багато з цих осіб навіть самостійно не можуть проголосувати. І три роки тому на президентських виборах, за рахунок них були здійснені фальсифікації, чого і зараз побоюються члени ДВК, так як це відбувається не залежно від них.
Що саме стане головною проблемою цих виборів списки чи «злагоджена» робота ДВК будемо говорити після їх завершення. Наразі Громадянська мережа ОПОРА, ще раз закликає виборців прийти і перевірити свою наявність у виборчих списках.

В КРАЇНІ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ГРОМАДЯН НЕМАЄ МІСЦЯ БЕЗВІДПОВІДАЛЬНИМ ПОЛІТИКАМ
__________________________________________________________________
Прес-центр
РП ГМ ОПОРА
Андрій Токарський
8 063 6179693Bookmark and Share