У Львові відбулося обговорення проблем та перспектив розвитку студентського самоврядування


Захід проводився Комітетом підтримки студентського самоврядування у рамках проекту «Посилення ролі та підвищення потенціалу студентського самоврядування в Україні» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Модератор заходу і доповідач теми «Проблеми правового регулювання студентського самоврядування України і відповідність Болонському процесу» Тетяна Яцків зазначила: «Проблема фіктивності і слабких позицій студсамоврядування розпочинається із розуміння студентського самоврядування в Україні. Навіть Закон «Про вищу освіту» основним завданням студсамоврядування ставить «розвиток особистості», «гармонійний розвиток студента», розважальні заходи. Проте у Болонських документах та закордоном студсамоврядування – це представництво студентів, участь в вирішенні питань змісту та якості освіти, управлінні ВНЗ та освітою».

Вероніка Ауелз розповіла про студентське самоврядування Міжнародного університету Флориди, де представницьким органом студентського самоврядування є студентська рада, яка обирається студентами вузу. „Студентське самоврядування у нашому університеті виконує основне завдання - представництво та захист прав та інтересів студентів... Воно покликане визначити, які проблеми є у студентів у ВНЗ, та спільно із адміністрацією їх вирішити». Студентське самоврядування розпоряджається значною сумою коштів (біля 10 мільйонів щороку), які розподіляються на вирішення проблем студентів. Як підсумувала Вікі: „Лідерство і зміни ідуть знизу, а не згори. Можна змінити своє життя і сьогодні”.

Також презентувала досвід Львівщини Голова Студентської Ради Українського Католицького Університету Зоряна Мельник на прикладі свого вузу. Діяльність та традиції студентського самоврядування УКУ є найбільш найближені до кращих практик студсамоврядування, яке діє закордоном. Як зазначила Зоряна Мельник, „наша студентська рада – це пряма між двома точками, одна з яких студенти, а інша – адміністрація”.

Позитивний досвід закордону та України і водночас чергова демонстрація законодавчих і організаційних перепон на шляху розвитку студентського самоврядування були обрані для дискусії не випадково. Голова Комітету підтримки студентського самоврядування Тетяна Яцків прокоментувала: «Зміни і позитивний досвід студентського самоврядування можливі на рівні кожного ВНЗ чи факультету, де діє студсамоврядування. У цьому ми і допомагаємо студсамоврядуванням; розпочинаючи із власного розвитку, вони змінюють становище «знизу». Не слід очікувати, що законодавство чи Болонський процес стане панацеєю для розвитку студсамоврядування в Україні. Уже сьогодні, крок за кроком, можна будувати студентське самоврядування у своєму вузі. І вдалі приклади таких побудов ми маємо не лише закордоном, але і в Україні».


Контакти:
Комітет підтримки студентського самоврядування
м.Львів вул. Сніжна 6/5
моб. тел. 80974434233, тел (факс) 2975427
e-mail: kpss_lv@ukr.net, kpsslv@gmail.com


Bookmark and Share