МОЛОДІЖНА ВАРТА: круглий стіл «Вибори 2007: хто і що обіцяє молоді»


На круглому столі були обговорені такі теми:
- зміст передвиборчих списків на предмет „молодіжної складової”, або за яким принципом відбувається підбор молодих кандидатів до передвиборчих списків до ВР,
- зміст виборчих програм партій та блоків, або аналіз передвиборчих програм політичних партій України на предмет молодіжної політики

На захід завітали представники:
- Партії Регіонів, депутат Дніпропетровської обласної ради Дмитро Павлов,
- Блоку Кучми Олена Гречко,
- Павлоградського молодіжного ресурсного центру Андрій Тіщенко,
- місцеві ЗМІ, політологи та студенти ДНУ.

Слід зазначити, що на захід були запрошені представники БЮТ, Партії регіонів, Блоку «Наша Україна – Народна Самооборона», СПУ, КПУ, Партії зелених, ПСПУ, ПОРА, Партії національно-економічного розвитку, Блоку Кучми, Блоку партій пенсіонерів України, а також представники місцевих НУО. 70% запрошених гарантували участь. Проте учасниками круглого столу стали лише два представника виборчого процесу. Ми поцікавились у партій у чому ж причина ігнорування заходу і отримали відповіді про надзвичайну зайнятість. Це говорить про те, що в Дніпропетровську для місцевих осередків політичних партій, молодіжних припартійних та неурядових організації особисті інтереси та питання тимчасового заробітку цікавлять більше, ніж обговорення та вирішення актуальних проблем молоді, зокрема місцевої.

На початку круглого столу були оприлюднені результати дослідження ВМГО ФРІ щодо кількісного представництва молоді у передвиборчих списках політичних партій та блоків, що набрали найбільшу кількість голосів на виборах 26 березня 2006-го, та % наявності молоді у списках на позачергових виборах до Верховної Ради України 30 вересня 2007 року. Порівняльний аналіз виявив, що дві політичні сили України, які займають перші місця у рейтингу симпатій виборців – БЮТ та Партія регіонів, знаходяться на останніх місцях рейтингового списку щодо наявності молоді, із найнижчими показниками – відповідно 13,1% та 11,5%! Чому найпопулярніші партії мають найнижчий процент включення молоді у списки і за якими критеріями відбувається підбір молодих кандидатів ми намагалися з’ясувати у гостей круглого столу.

Дмитро Павлов зазначив, що під час аналізу передвиборчих списків щодо участі молоді, а особливо умовно прохідної частини, необхідно враховувати ту кількість депутатів, які реально може провести до парламенту політична сила, а відповідно й кількість молодих депутатів. У ВР V скликання фракція Партії Регіонів нараховувала 25 депутатів віком до 35 років, що складало близько 14 % і це є хороший показник. Що ж до критеріїв, за якими ПР підбирає молодих кандидатів Д. Павлов зауважив, що кожен із них має значні заслуги перед молоддю.

Олена Гречко «Блок Кучма є молодою політичною силою й тому не був представлений у парламенті попереднього скликання. Проте має досить високий процент включення молоді до передвиборчих списків кандидатів до Верховної Ради. І це говорить про значну повагу Блоку Кучми до 1/3 населення України.»
Що ж до змісту виборчих програм на предмет молодіжної політики, Дмитро Павлов відповів, що головна теза в програмі Партії Регіонів – це розвиток громадянського суспільства й в контексті цього сьогодні й у майбутньому ПР створює умови для розвитку молодіжного громадського сектору – конкурси проектів, що ініціюють різні гілки влади, різні методи заохочення участі молоді у прийнятті рішень тощо. Стосовно працевлаштування, ПР пропонує впровадження механізму зацікавлення підприємств, що працевлаштовувати молодь без досвіду роботи, шляхом наданням компенсацій з державного бюджету. Що ж до житла, то ПР планує запровадження механізму безоплатного відведення земельних ділянок для будівництва багатоквартирних будинків молодим сім’ям, з метою здешевлення житлових площ. Проте, щоб у програмах політичних партій окремо окреслювались молодіжні питання, необхідно щоб сама молодь мала бажання відстоювати свої права. На приклад, хто заважав решті запрошених прийти на сьогоднішній захід, участь у якому, до речі, не потребує жодних матеріальних затрат, проте є приводом для об’єднання спільних дій щодо вирішення нагальних місцевих проблем молоді усіма молодіжними політичними й неполітичними силами Дніпропетровська?

Андрій Тіщенко, що представляв Павлоградський молодіжний ресурсний центр, теж зазначив, що неврахування політичними силами проблем молоді, як окремої частки суспільства, полягає в пасивності самої молоді.

Отже, молоді громадяни, будьте активні у відстоювання своїх інтересів і з вами будь рахуватись!

Прес-служба
ДМГО «Фундація Регіональних Ініціатив»
Ольга Солодушко
Bookmark and Share