МОЛОДІЖНА ВАРТА: cередній показник включення молоді на прохідні місця списків становить 8,8%


Для обговорення виносилися наступні питання: участь молоді у виборчих списках політичних сил, квотування і рівень представництва молодих кандидатів, аналіз висловлювань, зобов’язань та обіцянок щодо молоді політичними силами та що чекає молодь від учасників виборів, 50 найактуальніших питань для молоді.

До участі у роботі круглого столу запрошувалися основні політичні партії, зокрема – БЮТ, Блок „Наша Україна –Народна Самооборона, СПУ та КПУ, представники громадських організацій Криму та ЗМІ.

З запрошених політичних партій та блоків, приділити увагу молоді, в цей гарячий передвиборчий період змогла лише єдина політична сила – Блок Юлії Тимошенко. Всі інші пояснили свою відсутність браком часу на фініші агітаційної кампанії.

Таке відношення ще раз засвідчила те, що молодь не є тою частиною населення, на яку політичні гравці звертають увагу, навіть підчас виборів.

З запрошених громадських організацій були присутні міжнародна студентська організація AISEC, „Батьківщина молода”, Спілка молодих соціалістів, „Рух не Будь байдужим!” в Криму, представники „Студентського братства”, члени Сімферопольської „Фундації Регіональних Ініціатив”.

На початку зустрічі, Ташева Таміла – голова СМ МГО „ФРІ” представила кампанію „Молодіжна Варта”, про те з чого виникла кампанія, результати дослідження ВМГО ФРІ на предмет кількісного представництва молоді у списках.


В своїй промові Таміла звернула увагу представників громадських організацій, представників політичних сил та ЗМІ на те, що найрейтинговіші політичні сили – БЮТ та Партія регіонів мають найнижчі показники представництва молоді у списках, зокрема – 13,1% та 11,5%. Але порівняно із представленням молоді в списках до ВРУ 5 скликання, процент молоді у списках БЮТ збільшився, а у Партії регіонів, навпаки зменшився.

Середній показник включення молоді на прохідні місця списків становить 8,8%, що в свою чергу дозволяє стверджувати наступне – до прохідної частини списку включається максимум 1-2 представників молоді.

Одним з питань, яке підняли учасники круглого столу було те, хто входить у списки, чи це лідери молодіжних крил партій, чи це молоді бізнесмени, чи це діти відомих політиків.
Представники громадської організації „Батьківщина Молода” привели приклади того, що на прохідних місцях в списку „Партії регіонів” є син Віктора Януковича, місце якого у списку є вищим ніж у лідера ГО „Союз молоді регіонів” - Віталія Хомутинника.

Молоді соціалісти розказали про те, що наочним прикладом того що на молодь в Соціалістів звертають увагу є те, що лідер Кримських „СМС” – Олександр Чернецький є в списку СПУ. Але на питання про те що їх лідер на прохідному місці, відповіли що все ще попереду, але цей крок має дуже велике значення для „СМС” Криму.


Представник Фундації Сергій Соколов відзначив що зараз є практика щодо підписання угод між партіями та молодіжними крилами партій, але нажаль вона не є такою розповсюдженою.

Дуже яскравим був виступ представника БЮТ – депутата Верховної Ради Криму – Звєрєвої Тетяни Миколаївни.
Тетяна Миколаївна колишній міністр сімї, молоді та гендерної політики АР Крим, тому всі питання, які стосуються молоді є дуже цікавими для неї. Вона відзначила що одним з основних завдань перед молоддю, те чим держава має займатися – є патріотичне виховання молоді.
На запитання щодо проблем молоді, зокрема житлової, то пані Звєрєва відзначила те, що система іпотечних кредитів яка була започаткована в державі є не дієвою, тому що звичайна молодь, за якою ні хто „не стоїть” не зможе оформити кредит на житло. За словами депутата система оформлення є не прозорою, але саме її треба вдосконалювати, впевнена Тетяна Миколаївна.
Також Тетяна Звєрєва сказала що більшість питань стосовно молоді, які є в програмах політичних партій є реальними для виконання, потрібна лише політична воля. А завдання молоді зробити так, щоб політичні сили не забули про дані молоді обіцянки.

Представники громадських організацій погодились з останньою тезою пані Звєрєвої, та підтримали ініціативу, про яку сказала голова Сімферопольської „ ФРІ” – „Після виборів почнеться другий етап кампанії „Молодіжна варта” – „Молодь за Вами спостерігає” і вже від нас залежить, чи виконають політики дані ними обіцянки перед виборами. Ми громадськість Криму, молоді лідери України маємо взяти частину відповідальності на себе, не бути пасивними спостерігачами процесів, які безпосередньо стосуються молоді, а активно долучатися до творення нашого спільного майбутнього”.

Прес-служба Сімферопольської МГО „Фундація Регіональних Ініціатив”Bookmark and Share