позачерговими виборами до Верховної Ради на Полтавщині спостерігатимуть кваліфіковані офіційні спостерігачі


Із початком роботи проекту «Програма навчання офіційних спостерігачів від політичних партій (блоків) на позачергових виборах 2007 року», що стартував у вересні, хвилею були організовані та проведені навчальні семінари у всіх областях України.

На Полтавщині такими заходами були охоплені всі 9 виборчих округів, затверджених ЦВК, починаючи з Кобеляк 12 вересня та закінчуючи Лубнами 23 вересня. Виконавцем всеукраїнської програми навчання офіційних спостерігачів на виборах 2007 року, ініційованої Представництвом Міжнародного Республіканського Інституту (США) в Україні, виступає Всеукраїнська громадська організація «Фонд розвитку демократії».

У рамках даної безкоштовної програми на Полтавщині спостерігачі, які пройшли навчання, отримали методичні поради з питань підготовки до процесу спостереження, практичні рекомендації щодо їх діяльності при виконаннї своїх повноважень на виборах, переглянули навчальний документальний фільм про організацію ефективного спостереження згідно українського виборчого законодавства. Окрім того, кожен з учасників семінарів безкоштовно отримав збірку виборчого законодавства, пам’ятку офіційного спостерігача та збірник матеріалів для організації спостереження, розроблені та віддруковані організаторами.

Тенденція активності зареєстрованих в ЦВК партій (блоків) в процесі навчання своїх офіційних спостерігачів доволі різна. Окрім Полтавщини, активність спостерігається в Сумській, Київській, Запорізькій та Харківській областях, де спостерігачі майже від всіх зареєстрованих партій та блоків прийняли участь у тренінгах. Взагалі, партії та блоки доволі помірно відносяться до процедури спостереження за виборчим процесом, не всі ще зареєстрували своїх спостерігачів, але більшість вже мають посвідчення та проходять навчання. Визначити найбільш активних неможливо: кожна область має свої активні місцеві осередки партій та блоків, відповідно і спостерігачі таким же чином приймають участь у навчанні.Bookmark and Share