Лукашенко зачепив молодь з України: арешти !


Відділ міліції особливого призначення Білорусі затримав біля 20 учасників Чорнобильського шляху – щорічного заходу білоруської опозиції, що має на меті привернути увагу влади до соціальної та політичної ситуації в державі.

Біля 18.20 учасникам Чорнобильського шляху вдалось пройти до Адміністрації Президента і передати вимогу до влади в справі Чорнобильської політики (Білоруська опозиція мала на меті передати а адміністрацію президента петиції з вимогами людей, що мешкають на забруднених територіях. «Чорнобильський шлях», а саме так називається акція, - щорічна подія, якою опозиціонери намагаються привернути увагу, як білоруської влади, так і світової громадськості до політичних та соціальних негараздів, що мають місце в країні). В той час частина учасників спробувала пройти кордон міліції. Найбільш активні з них, біля 20 чоловік, було затримані ОМОНом і насильно посажені в автобуси. Серед них активісти білоруської молодіжної опозиційної організації „Молодий Фронт” Марина Богданович і Зьміцер Дашкевіч, Сержук Висоцький (партія Свободи), а також гості з Росії та України.

Відразу після свого виступу був затриманий Голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації „Національний Альянс”, депутат Луцької міської ради Ігор Гузь, що перебував в Білорусі з робочим візитом.

Нагадаємо, що 25 квітня 2005 року, в Мінську відбулося підписання угоди між молодіжними організаціями „Національний Альянс” (Україна) та „Молодий Фронт” (Білорусь).

В угоді, зокрема, йдеться про те, що Україна після Помаранчевої революції „твердо стала на шлях демократії”, тоді як в сусідній країні з цим все ще є проблеми. Молодь двох держав домовилась спільно працювати над утвердженням принципів демократії в своїх країнах, проводити спільні акції, навчання, здійснювати постійний обмін досвідом та інформацією.

Співпраця між Національним Альянсом та Молодим Фронтом розпочалася вже декілька місяців тому. За цей час в кількох областях України в межах інформаційної кампанії „Вільна Білорусь”, започаткованої Національним Альянсом, відбулися акції, що мали на меті привернути увагу пересічного українця до проблем, що існують зараз в Білорусі.

Підписання угоди відбулося в рамках робочої поїздки делегації Національного Альянсу до Білорусі, що відбувається цими днями. В програмі поїздки також є спільна прес-конференція та участь української делегації 26 квітня в марші „Чорнобильський шлях”, що є традиційним заходом білоруської опозиції і має на меті привернути увагу діючої влади до політичного та соціального стану в країні.

www.national.org.ua

P.S.
Затримання учасників розпочалось ще до початку акції. На Жовтневій площі працівники ОМОНу затримали 14 громадян Росії, як тільки ті вийшли з метро. Їх відвезли до відділку міліції, що на вул. Карла Маркса. Міліціонери переписали їх дані та відпустили. Росіяни відразу пішли на місце збору демонстрантів, де вже через кілька хвилин розпочалася так звана „зачистка”.

До запланованого часу на майдані зібралось кількасот чоловік, кожен з яких тримав в руках звернення до Олександра Лукашенка. Багато з демонстрантів мали на плечах, залежно від національності, білоруські, російські та українські прапори. Після кількох безуспішних спроб пройти до адміністрації, опозиціонери розгорнули транспаранти „За нашу і вашу свободу”, „Сьогодні Україна, завтра Білорусь” і колоною рушили до адміністрації. На чолі колони йшли священики.

Спочатку міліція просто відтісняла колону, але пізніше, замкнувши коло, почала бити. Багато хто падав на землю, намагаючись прикрити голову руками. Міліціонери, в першу чергу, хапали людей, що тримали прапори та плакати. В колоні разом з Молодим Фронтом було 5 українців. На плечах вони мали жовто-блакитні прапори. Один прапор Омоновець зірвав з плечей та розірвав, хлопців брутально били.

Трьох священиків міліціонери завели в двір Центрального універсаму, потримали кілька хвилин та відпустили. Біля 20 чол. тримали в Ленінському управління внутрішніх справ, ще біля 10 - в центральному УМВС.

Bookmark and Share