Олександр Солонтай: „Молодий Рух” поставлене завдання виконав”


„За пропозицією „Молодого Руху” мною та моїми колегами з дружніх організацій („Воля”, „Молодіжний правозахисний рух”, „Фонд муніципального розвитку”, „Дебатна Академія”) було здійснено навчання представників молодіжних організацій та моніторинг проведення голосування 30 вересня у Криму. Окрім оголошених масових порушень організацією „Молодий Рух” варто виділити одне з найтиповіших порушень яке мало місце на виборчих дільницях, - виїзд до виборців для голосування на дому разом з печаткою дільниці в руках секретарів комісій. Для чого їм була печатка і що відбувалося під час голосування на дому на тих дільницях, де у витяги з списку було включено значну кількість осіб залишається загадкою!?...

Разом з тим вважаю, що „Молодий Рух” виконав поставлене завдання, адже низький відсоток явки зафіксований під час підрахунку голосів є у першу чергу яскравим свідченням того, що були відсутні вкидування та фальсифікації. А це прямо протилежно від ситуації, що мала місце за словами лідера Ялтинської „Фундації Регіональних Ініціатив” Сергія Хворова на чергових виборах 26 березня 2006-го року.

Свідченням відсутності фальсифікацій є і те, що явка на дільницях є значно нижче середньої по Україні, а також те, що цифри які передавалися дільницями до окружної комісії щодо активності виборців були зменшеннні після обіду тими ж дільницями і оголошені для спостерігачів та журналістів як поправлені!”„МОЛОДИЙ РУХ”:„Окупанти і бандєровци” забезпечили найнижчу явку в Криму

Такого низького проценту кількості тих, хто взяли участь у голосуванні на парламентських виборах 30 вересня, південний берег Криму бачить вперше. На центральних виборчих діяльницях літньої столиці Криму (місто Ялта) - явка на виборчих дільницях становить 46-49%. Саме такий процент, зазначений у виборчих протоколах вважають своїм найбільшим досягненням представники молодіжних організацій яких місцеві мешканці охрестили як „окупанти та бандєровци”. Саме вони буквально „окупували” виборчі діяльниці південного берегу в останні дні виборчого процесу. Такий процент на думку молоді, яскраво засвідчує відутність вкидувань бюлетенів, голосувань замість реальних виборців, здійснення фальсифікацій шляхом організації „каруселей” та організації фіктивних голосувань на дому – отже їх місія виконана.

В останню неділю виборчих перегонів Всеукраїнська молодіжна громадська організація „Молодий Рух” організувала 80 громадських активістів з усіх регіонів України (Київ, Харків, Львів, Рівне, Ужгород, Чернівці, Сімферополь, Херсон, Кіровоград, Полтава, Кременчук, Дніпропетровськ, Донецьк) на здійснення акції з контролю та протидії фальсифікаціям на південому березі Криму. Активісти з числа членів „Молодого Руху” та дружніх молодіжних організацій розбилися на три групи, які розпоідлили між собою різні функції. Зокрема, одна частина здійснювала спостереження і паралельний підрахунок голосів, інша як представники ЗМІ здійснювала мобільний контроль та об’їзд територій та комісій, а третю групу на прохання “Молодого Руху” було направлено через штаби політичних сил працювати до виборчих комісій.

В результаті грунтовної підготовки до виборчого процесу, залучення тренерів та експертів з виборчого права, активній позиції членів молодіжних організацій були зупинені спроби фальсифікацій та зафіксовані порушення, що мали місце у день голосування і напередодні. Найтиповішими порушеннями стали: - неправомірне включення до виборчих списків; - неналежна підготовка приміщення до голосування; - порушення порядку здійснення голосування на дому; - подання неправдивих відомостей до ОВК щодо активності виборців; - псування виборчих бюлетенів тощо.

Разом з тим, робота молодорухівців дала конкретні результати, адже після чисельних конфліктів з членами комісій від різних політичних сил і масового порушення тексту закону! серед них, вже за кілька годин здійснення початку голосування більшість порушень були ліквідовані. Про них свідчили лише акти, що були складені спостерігачами та виборцями.
На думку координатора проекту „Південному берегу Криму – чесні вибори!” , першого заступника Голови організації „Молодий Рух” - Лесі Башняк, „зафіксована явка в районі 50%, що є значно нижчою від середньоукраїнської за даними ЦВК, це точне відображення реального числа бажаючих взяти участь у голосуванні та свідчення активної роботи членів молодіжних організацій з протидії фальсифікаціям”.

З питань коментарів та додаткової інформації звертайтеся:
Леся Башняк, перший заступник Голови Всеукраїнської молодіжної громадської організації „МОЛОДИЙ РУХ”
Тел. моб.: +380674651130, Е-мейл: lesiabashniak@ukr.net, м.Київ, Оболонська, 21
Bookmark and Share