Природозахистні ідеї української молоді оцінив світ


Для команди Молодіжного руху “МОДОС” як представника України відкрилася унікальна можливість презентувати власні думки, розповісти про стан охорони навколишнього природного середовища України та запозичити досвід.

Серед цікавинок:
1. Посеред бурхливої полум’яної промови щодо необхідності висаджувати ліс, вас може перебити колега з африканських тропіків та зауважувати, а що ж робити, коли навколо наших жител лишень ліс і росте. Так що проблеми маємо хоч і спільні, але в той час і різні.
2. У країнах, що розвиваються дуже активно використовуються альтернативні джерела енергії.
3. Цікава плутанина виникає, коли розповідаєш про рапс (ріпак), що виснажує грунти, а у відповідь тобі кажуть про те, що їх с/г культури (пальмові горіхи, цукрову тростину) люди могли б їсти та запобігти голоду.
4. Надзвичайно високою активніфстю відрізнялися представники Перу, де молодь активно залучається на всіх рівнях до природоохоронних проектів. У тому числі – і до екологічної просвіти молодшого покоління.
5. У світі звичним явищем є корпоративна соціальна відповідальність бізнесу за стан довкілля. У нас же це більше розуміється як благодійість.
6. Досконала англійська не є розкішшю для молоді країн, що розвиваються.

Презентована командою “МОДОС” ідея Екологічної конституції Землі як програми боротьби за навколишнє природне середовище викликала великий інтерес та полеміку.

Тим часом, поки модератори узагальнюють матеріали для презентації на жовтневому Бізнес-форумі Світового Банку, розпочався новий дискусійний тиждень, протягом якого учасники перейматимуться проблемами корупції.

Автор: Світличний Василь, заст. Голови ради МГО “МОДОС” (modos.org@gmail.com)

Джерело: “МОДОС” - Молодіжний громадський рух (www.modos.at.ua )Bookmark and Share