Відкритий лист-звернення експертів конкурсу молодіжних проектів Міністерства України у справах молоді та спорту


Шановні панове!
Маємо нагоду висловити Вам свої пропозиції стосовно конкурсу проектів молодіжних організацій, який проводить Міністерство молоді та спорту України.
Ми сподіваємося, що реформування і оновлення життя суспільства нарешті торкнеться і молодіжної політики держави, тому виражаємо ці ідеї з метою захисту наочних потреб молоді та втілення кредо: “Нова влада – реальні проекти – відчутні результати”.
Перш за все, на нашу думку, не варто поспішати витрачати бюджетні кошти, а якщо їх витрачати, то тільки раціонально, тільки “назустріч людям”, і при тому назустріч всій молоді країни.
Ми вважаємо:
1. Проектні вимоги готувалися в ті часи, коли (тому) молодіжна політика була в занепаді, ефективність діяльності молодіжних організацій була мінімальною і тепер ці проекти (вимоги) не можуть задовольнити нові державні молодіжні пріоритети.
2. Проектами та програмами, які пропонуються на конкурс охоплено менше 1% української молоді, в той час як про більшість молоді (особливо малозабезпеченим прошарком) мало хто турбується.
3. Бюджети поданих проектів надвитратні та недостатньо обґрунтовані.
4. Якби проекти подавалися в такому вигляді до міжнародних донорів та благодійних фондів вони б не отримали підтримки. Чому держава повинна витрачати кошти з низьким ККД?

Проекти подані на конкурс до Міністерства молоді і спорту є малоефективними та такими, що потребують змін (в т.ч. доопрацювання). Пропонуємо вважати цей конкурс тренінгом з написання програм.
Вносимо пропозицію:
1. Організувати загальні збори (круглий стіл) експертів та обговорити враження і ситуацію, що склалася навколо молодіжних програм та проектів;
2. Громадські організації, які отримали 10-8 балів забезпечити заявленими коштами;
3. Громадські організації, які отримали 7-5 балів дозволити доопрацювання, враховуючи нові вимоги;
4. Громадські організації, які отримали 4-0 балів скасувати результати конкурсу;
5. Сформувати нові чіткі державні пріоритети та критерії оцінки нових проектів;
6. Рекомендуємо оголосити новий конкурс проектів, сформувати комісію з незацікавлених осіб, залучити широке коло експертів, провести громадські слухання та вільне громадське оцінювання проектів (в тому числі через Інтернет);
7. Допустити до участі в конкурсі громадські організації, які не мають статусу “всеукраїнська молодіжна”, але займаються вирішенням проблем в молодіжному середовищі. Для цього: створити тандеми “соціального партнерства”: “Громадська організація” – “Всеукраїнська молодіжна організація”, чи Громадська організація та регіональні осередки Соціальних служб для молоді, чи (та) Управління у справах молоді і спорту.

З повагою,
Експерти з оцінювання проектів:
Руслан Синельников,
Олександр Клименко та ще 8 осіб.


До нашого звернення можуть приєднатися справжні молодіжні лідери та чесні громадяни...
Phone/Fax: +380 44 521 69 56
Cell phone: +380 39 459 24 50
E-mail: ruslan@univ.kiev.ua

Bookmark and Share