Мiс обрана чи призначена? Трохи обману — для масовки в кадрi


Міс України, звичайно ж, Юля. На прізвище Пінчук. Побувавши минулої неділі на розрекламованому конкурсі краси, вкотре переконалася: такий продукт краще дивитися по «ящику». По-перше, телевізійники дбайливо виріжуть усі «сумнівні» моменти, які не приховаєш від зали, а по-друге, завжди можна переключити на інший канал або ж узагалі вимкнути телевізор. Гадаєте, це я від заздрощів до молоденьких i струнких красунечок? Зовсім ні. Просто не люблю, коли дурять народ, а його таки дурять, i це було зрозуміло вже на самому початку яскравого шоу. Принаймні тим глядачам, які не лише задивлялися на струнких голопупих дівчаток, а й шукали знайомі літери у розданих буклетах. А там було чорним по білому написано, що 26 українських красунь пройшли півфінальний відбір, i журі вже вибрало 15 конкурсанток, які далі змагатимуться за титул королеви. А це значить, що «конкурсні» дефіле ще одинадцяти «відсіяних» абсолютно нічого не могли змінити. Втім на сцену Палацу «Україна» вийшли всі 26 дівчат, які нібито боролися за вихід у фінал. I україночки мило посміхалися на представленні (яке читали за них ведучі) і відчайдушно крутили стегнами, прогулюючись у купальниках кольору хворої жаби. А журі було байдуже — вони вже давно вирішили, хто з 15 дівчат змагатиметься далі. I, здається, не тільки це...


Вистава починається?

Зала Національного палацу «Україна», в якому проходив XV ювілейний фінал конкурсу «Міс Україна-2005», була ледь заповнена наполовину (i то переважно журналістами та фотокореспондентами). Початок, як це завжди буває, затягувався, молодь на незручних «боковушках» кидала погляди на більш привабливі місця у центрі та під сценою, які чомусь залишалися вільними. «Давай туди, вниз, — підбурювала свого нерішучого хлопця дівчина у білому костюмі. — У мене ж квіти, як я буду виходити з цього закутка? А як прийдуть люди, то ми пересядемо, це ж не проблема!» Хлопець передислокації уперто опирався... Двоє дівчаток у мене за спиною вголос переживали за свою подружку-конкурсантку, яка скоро (коли вже початок?) мала з`явитися на сцені (із розмови я зрозуміла лише, що вона «сонечко», «молодчинка» i, звичайно ж, варта лаврів перемоги). Сусід зліва дожовував другу пачку чіпсів, коли організатори (очевидно, зрозумівши, що більше публіки не буде) попросили народ пересісти ближче. Ура! Ми влаштовуємося на нових місцях, минає ще якихось 15 хвилин, шоу починається.

Співак Володимир Гришко про всяк випадок нагадав, що серце красуні дуже зрадливе i чимось нагадує потоки травневого повітря (мабуть, щоби чоловіки не дуже розслаблялися). Ведучі конкурсу — Андрій Кузьменко (він же Кузьма з гурту «Скрябін») та Ксенія Кузьменко (не сестра, не дружина, просто у минулому титулована королева краси) — весело читали зі шпаргалки тексти, нахвалювали неповторну українську вроду i закликали теле- i просто глядачів голосувати за вподобану претендентку: мовляв, голос до голосу — i на корону симпатій назбирається. Кузьма нагадав, що протягом тижня «мобільні» люди телефонували й відсилали sms, інтернет-братія штурмувала сайт www.missukraine.org.ua, а люди, які про це не знали, можуть приєднатися до процесу просто зараз.

Сам себе не похвалиш...

Далі ми дізналися, що розповідь про ювілейний конкурс буквально завалена словом «уперше», що безумовно вказувало на його унікальність. Уперше півфінал проходив за межами України (у сонячній Анталії), вперше прискіпливими суддями були не лише вітчизняні, а й турецькі представники. Понад два тижні українки жили в престижному готелі на турецькому узбережжі та готувалися до вирiшального виступу в Києвi. Знову ж таки вперше дівчата змагались за титул «Міс Талант», виявляючи свої хореографічні, поетичні, вокальні здібності, вміння вишивати чи ліпити маски («найталановитішу» нагороду виборола луганчанка Олена Бердяєва за неповторний танець). Плюс (як ви вже здогадалися, уперше за 15 років) серед дівчат вибрали «Обличчя року» (нею стала Валентина Балабан, «Міс Прикарпаття»), «Міс Дружбу» (Юлія Кумпан, «Мiss Шанс.Model.ua») та «Міс Фігуру» (Юлія Пінчук, вибір журналу «Единственная»). А ще — вперше в історії програми «Міс Україна» фінальне шоу транслювалося в прямому ефірі на телеканалі «Інтер» з інтерактивним та sms-голосуванням телеглядачів. Молодці, що й казати!

А тим часом у мене за спиною перемовлялись дівчатка (ті самі, в яких подружка — конкурсантка). Так ось, вони бідкались, що їхній «малій» нічого не світить — це їм по великому секрету розповіла якась поважна дама. I що вона могла б допомогти, але конкурсантцi про це треба було думати раніше. А та, бідолаха, не знала. Цікавенька історія виходить!

Після чергових вихилясів красунечок на сцену виходить Олександр Пономарьов, бездоганно відспівує два твори — i йде за лаштунки. Його проводжає шквал овацій, як i має бути. Закохана парочка ліворуч зітхає: «Добре, але мало...» Дійсно, після чергового «відсіву» журі боротьбу за корону продовжують тільки 6 претенденток. Вони виходять в ексклюзивних костюмах від провідних вітчизняних модельєрів. Але, схоже, сучасна молодь зовсім не розуміється на моді. Принаймні хлопці, які сиділи переді мною, обізвали простору чорну сукню однієї з дівчат «балахоном для вагітних», а червону лаковану сумочку іншої назвали «здоровецьким кошиком» (а сумка й справді була величезною). От уже ці глядачі! Хіба їм догодиш?

Журі виголошує, що першою віце-міс стала 18-річна студентка факультету кібернетики Національного університету Юлія Чернишова, а якісь скажені хлопці із зали починають скандувати: «Одеса — найкраща!» Журі, значить, визнає найвродливішою українкою 17-річну студентку Юлю Пінчук (вона представить нашу державу на конкурсі «Міс світу»), а вперті хлопці, вже разом із «групою підтримки», що сладала півзали, все одно кричать: «Одеса!!!» Сказати по правді, я теж вболівала за одеситку Марту Цибаровську, якій дісталася корона третьої віце-міс. І мені було дуже приємно, що Марта — моя землячка. А ще чомусь здалося, що тим емоційним хлопцям, як i мені, хотілося побачити інший фінал.
Диму без вогню...

Раніше ЗМІ повідомляли про скандали навколо Національного конкурсу краси «Міс України» та його постійного організатора Сергія Матяша, а диму без вогню... Останнім часом цей конкурс заробив не найкращу репутацію — згадати хоча б сенсаційну (провокаційну?) заяву генерального директора радіостанції «СуперНова» Валіда Арфуша, який звинуватив організаторів «Міс Україна — 2004» у підтасовці результатів голосування. Торік Валід за два дні до фіналу назвав ім`я переможниці, i Леся Матвєєва дійсно отримала жадану корону. Думаєте, просто вгадав? Аякже... Знавці кажуть, що в цьому немає нічого дивного: мовляв, «Міс України» проводиться за сценарієм «Міс світу», де журі напередодні фіналу робить відбір учасниць. Спочатку 12, а потім 6 найкращих. І, як правило, вже напередодні фінального шоу «всі все знають». Усі, крім наївних глядачів, упевнених у тому, що доля престижних нагород вирішується просто зараз, у них на очах...

Наталка ПІДГІРНА
Грайлива усмішка від одеситки Марти Цибаровської.
(Фото Володимира СТАДНИКА.)

Bookmark and Share