Завершився проект «Скарби Поділля»


Цілком природним є те, що суспільно активна молодь переймається питаннями національно-культурного відродження. Не обходить стороною ця проблематика і людей на інвалідних візках. Адже молода людина, яка перебуває в інформаційній та громадській ізоляції з більшою увагою ставиться до питань духовності та історії власного народу.

Через відсутність фізичних можливостей «власноніж» дістатися до витоків інформації про своє коріння ці люди втрачають природне право самоідентифікуватися.

Вивчення та оволодіння народними ремеслами є не лише освітнім елементом, а й перспективою здобуття професійних навичок, та й, можливо, сприятиме відродженню справжніх з діда – прадіда скарбів Поділля - народних ремесел.

У процесі реалізації програми «Скарби Поділля» проведено 17 майстер-класів: писанкарство, художня вишивка, витинанки, лозоплетіння, вироби із соломки, малярство, гончарство (протягом 10 -15 серпня на базі дитячого санаторію ім. М. М. Коцюбинського, у вересні в Центрі реабілітації «Гармонія»), в тому числі творчі експедиції (с.Бубнівка, Гайсинського р-ну – гончарство, м.Могилів – Подільський – витинанки, драпанки) з найбільш традиційних на Поділлі видів ремесел.

Учасники проекту з м.Вінниці та районів області відвідали експозицію Вінницького обласного художнього музею (директор Безбах І.В.), державний заповідник «Буша».

Завершенням проекту є фотовиставка та виставка виробів слухачів майстер – класів.

Проект профінансовано Головним управлінням з питань внутрішньої політики, у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю ОДА.

За сприяння Вінницького обласного центру народної творчості майстри дали згоду працювати і в подальшому на базі міського Центру реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія».

До реалізації проекту долучились благодійники та меценати:ТОВ «Фокус»,
ПП «Альянс - С», ТОВ АПК «АКВА», ФОП Башкатова В.І.

Джерело : Міський центр реабілітації «Гармонія»


Bookmark and Share