Я і Візитний курс у Вінниці


Такий досвід надихає на пошук і внесення позитивних змін в житті, свідому активну суспільну позицію на основі життєвих моральних цінностей. Візитний курс у Вінниці відіграв важливу роль у моєму житті!

Наша робота проходила у формі дослідження, дискусій та обміну точками зору і досвідом між учасниками і фасилітаторами. Застосовувалися також методи презентацій, обговорення у великих і малих групах, інтерактивні вправи на побудову команди, рольові ігри і Час для Рефлексії.

Цей курс був викликом для мене, тому що нам запропонували вимкнути телефони на цілий тиждень. Саме цікаве було те, що коли я поїхала на курс у Вінницю мені писали і звонили люди, які давно не були зі мною на зв’язку. Але я змогла їм відповісти лише після курсу.

Я веду здоровий спосіб життя, і було приємно знаходитися в такому оточені любові, поваги, взаєморозумінні один одного. Бо на курсі ніхто не курив і не вживав алкоголь. Наприклад, хотіла попрактикуватися у спілкуванні англійською мовою. Я цілий тиждень мала змогу спілкуватися цією мовою з англійцями Девідом, Майком, а також з Віталіком з Молдови, який знав і російську, і англійську мову. І скористувалася цією нагодою. Що навіть мислити почала англійською. Моє спілкування було на такому рівні, що я з учасниками курсу говорила англійською. Коли я бачила їх здивовані очі, то замовкала і плавно переходила на рідну мову, бо вони не розуміли мене.

Крім мовленнєвої практики, я знайшла відповіді на питання, які мене хвилювали. За цей курс ми учасники і фасилітатори стали як одна велика сім'я.

Я висловлюю щиру вдячність Девіду, який був нашим фасилітатором. Цікава і мудра людина, яка дала мені деякі поради, які знадобилися у моєму житті.

А всім, хто ще не був на такому курсі, обов'язково його відвідати!

«Основи Свободи» (F4F) - це програма міжнародного руху "Ініціативи до Змін". Програма заснована в 1993 році, після занепаду комуністичного режиму в Східній і Центральній Європі, як ініціатива, до заохочення нового керівництва, заснована на кращому розумінні цінностей, що полягають в основі демократичного і вільного суспільства. Сьогодні, після десятилітньої, роботи в цих країнах, «Основи Свободи» активно розвивається в Європі, звертаючись до тих же питань, і більш широко охоплює роботу програми. В Україні програма реалізовується за активної підтримки Народно-демократичної ліги молоді.

Юлія Краєва, НДЛМBookmark and Share