ЗАКАРПАТСЬКІ ВИКОНАВЦІ ПЕРЕМОГЛИ НА ПІСЕННОМУ ФЕСТИВАЛІ У СЛОВАЧЧИНІ


Владо Железняк, директор словацького мистецького товариства „ГОНГ” розповів, що до журі міжнародного дитячого фестивалю входили фахівці різних держав. Метою фестивалю є пошук дитячих талантів та надання їм можливості презентувати себе на європейському рівні. Владо Железняк запевнив, що фестиваль пройшов на дуже високому рівні. Усі діти виступили з професійно підготовленими номерами.

У фіналі виступали 13 співаків віком від 7 до 15 років, які виконували одну естрадну пісню на мові своєї країни. Україну представляли троє переможців національного фіналу, що пройшов в Ужгороді 21 березня цього року — Надія Чейпеш (Іршавський район), Рената Штіфель (м. Ужгород) та Аліна паш (Тячівський район). Як гості співали також Лівія Влад та Іван Соханич.
Співорганізатором міжнародного фіналу був міський голова м. Свидник Міхал Бартко. Фінал відбувся 29 вересня у пішохідній зоні словацького міста. Ведучими концерту були Владо та Владко Железняк.

Василь Кривенко, член журі фестивалю розповів, що на початку учасникам фестивалю було важко порозумітися. Але досить швидко усі знайшли спільну мову — мову музики. В. Кривенко засвідчив, що члени міжнародного журі голосували не за земляків, а за кращі, успішніші виступи. Хоча усі діти виступали дуже достойно і членам журі було важко обрати переможців.

«Діти співали про високі незміні цінності, і слава Богу», — підсумував Василь Кривенко. Він також вважає, що участь України у фестивалі — реальний крок до євроінтеграції.

У засіданні взяли участь також Рената Штіфель і Надія Чейпеш — переможниці фестивалю. Дівчата розповіли, що подружилися з учасниками фестивалю з інших країн. Із слов’янами порозумілися одразу, а із угорцями та румунами спілкувалися англійською. Закарпатки виконували пісні Тіни Кароль та Руслани.

Владо Железняк запевнив, що фестиваль матиме продовження і, можливо, розширить свої кордони на усю Європу. Наразі до керівників закарпатських районів надіслали пропозиції щодо відбіркових турів. Вже надійшли відповіді з кількох районів та міст. Досі мовчить Ужгород. Цього року обласний центр теж не відповів на заклик організаторів фестивалю і ужгородські співаки брали участь у відбірковому турі в Чопі.
Софія Будник, організатор фестивалю у Україні розповіла, що на оголошений напередодні фестивалю конкурс відгукнулося понад 50 закарпатських дітей, які відгадували співака, що його обриси були вміщені в газетах. Переможці відгадали, що це була Руслана, інші на своїх малюнках зображували Руслану, Майкла Джексона, Енріке Іглесіаса, Софію Ротару та Наталію Могилевську.

Ужгородський прес-клуб реформ
вул. Собранецька, 3
тел./факс(0312) 61-24-79, (050) 906-48-26
e-mail: uzhgorod@cure.org.ua
http: uzhgorod.cure.org.ua

Bookmark and Share