Осіння студентська школа з прав людини: потужний старт


Програма школи складалася з двох робочих днів, перший з яких був презентаційним, а другий – тренінговим.

В суботу, 13-го жовтня, привітати учасників та гостей Школи завітав Євген Захаров, Співголова Харківської правозахисної групи, Голова Правління Української Гельсінської спілки з прав людини. Всі присутні мали змогу почути від відомого правозахисника про ситуацію із забезпечення прав людини в Україні, поставити питання, які найбільше цікавили їх з цієї теми.

Після цього учасникам Школи було презентовано другий етап громадянської кампанії „Молодіжна Варта” під назвою „Молодь за вами спостерігає”. Голова Всеукраїнської молодіжної організації „Фундація Регіональних Ініціатив” Олександр Солонтай спершу представив для присутніх студентів та лідерів молодіжних громадських організацій досягнення першого етапу Варти, після чого розказав про цілі і завдання другого етапу кампанії та запросив усіх присутніх до співпраці в рамках „Молодіжної Варти”.

Логічним продовженням презентаційного дня Школи стало представлення Молодіжного Правозахисного Руху в Україні Президентом Міжнародного МПД Андрієм Черемних. Він розказав про досягнення організації за час її існування, про програми, які реалізовує МПД в Росії та інших країнах, та про те, яку саме діяльність провадитиме МПД в Україні.

Паралельно зі Школою проводився дебатний „Турнір двох столиць” (організатор: Дебатна Академія), тож учасники та гості школи наприкінці дня мали змогу подивитися фінальне змагання турніру, перемогу в якому одержала команда з Києва.

Другий день Школи, 14 жовтня, як і планувалося, був присвячений більш практичним темам та проходив у тренінговій формі. Ділився з учасниками досвідом у практичному застосуванні знань з прав людини засновник та Почесний Президент Міжнародного Молодіжного Правозахисного Руху Андрій Юров. Протягом двох тренінгових блоків очільники МПД вчили українських студентів активно протидіяти порушенням їх прав та прав інших громадян, не боятися відстоювати те, що по закону має забезпечити молодій людині держава.

Другий день Школи завершився урочистим привітанням учасників та врученням їм Сертифікатів про успішне проходження навчання.

Як зазначила керівник МПД в Україні Олександра Матвійчук: „Осіння студентська школа з прав людини в Харкові започаткувала традицію проводити правозахисні навчання для молоді та студентів по всій Україні. Учасники дебютної Школи можуть пишатися тим, що вони стали першими, дали їй потужний старт. А отже чекайте на другу Школу, ще більш насичену та інтенсивну”.

Bookmark and Share