Спочатку акція у Львові - потім голодування в Києві. Нагадаємо, зараз поруч з будинком МОЗ в Києві вже є намети майбутніх медиків....


26 квітня о 13.00 студенти Львівського національного медичного університету ім.Д.Галицького у білих халатах зберуться на площі біля пам`ятника Тарасу Шевченку у Львові, де відбудеться акція протесту проти дій Міністерства охорони здоров`я України, яке ігнорує вимоги студентів щодо відміни наказу № 81 “Про затвердження переліку спеціальностей та строки навчання в інтернатурі випускників медичних і фармакологічних закладів, медичних факультетів університетів” МОЗ.

Завтра львівські студенти-медики, які 21 квітня встановили намети у Києві біля будинку Міністерства охорони здоров`я з
вимогою скасування наказу №81, оголосять безстрокове голодування до задоволення своїх вимог.

“Ми вважаємо, що вихід із цієї конфліктної ситуації є: медицина потребує реформування, а ми відстоюємо свої права. Тому було б доцільно вводити наказ №81 у дію з 1 вересня цього року, тобто з нового навчального року для нових абітурієнтів”


18 квітня студенти Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького спільно із Громадським об`єднанням "Батьківський комітет ЛНМУ ім. Данила Галицького" направили міністру М.Поліщуку відкритий лист. Студенти вимагали негайної відставки міністра охорони здоров`я України, а також повідомляли, що ініціюватимуть звернення до судових органів для захисту свої конституційних прав.

Обурення студентів спричинило те, що передане міністру 11 квітня цього року звернення від ГО і студентів ЛНМУ ім. Данила Галицького щодо прийняття ним наказу №81 "Про затвердження Переліку спеціальностей та строки навчання в інтернатурі випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів, медичних університетів" не призвело до очікуваної студентами реакції.

"Замість того, щоб уважно ознайомитись зі змістом нашого звернення та обгрунтувати законність прийняття наказу №81, Ви стали на шлях категоричної відмови від діалогу, несприйняття будь-чиєї думки, крім власної. У ЗМІ Ви розпочали кампанію дискредитації, образ, наклепів, залякування студентів, погрожуючи їм репресіями, і дали всім зрозуміти, що відміняти антиконституційний наказ не будете"

Наказом МОЗ №81 від 23 лютого 2005 року “Про затвердження Переліку спеціальностей та строки навчання в інтернатурі випускників медичних та фармацевтичних вищих навчальних закладів, медичних факультетів університетів” внесено зміни щодо визначення спеціальностей і термінів опанування фаху в інтернатурі відповідно до потреб галузі та євростандартів. Цим наказом фактично впроваджується спроба силоміць нав`язати студентам, яку з медичних спеціальностей їм потрібно обирати.

Bookmark and Share