Громадянська кампанія “РАЗОМ МИ СКАСУЄМО СТРОКОВУ СЛУЖБУ!”


Отже, за пунктом 2 першого абзацу частини 2.5 Розділу 2.2 Угоди про створення коаліції задекларований “перехід до формування Збройних Сил України на контрактній основі з 1 січня 2009 року та відмова від призову на строкову військову службу з 1 січня 2008 року;” .
Вітаючи цю надпрогресивну ініціативу лише зауважимо, що у наступному абзаці “Для реалізації зазначених пріоритетів учасники Коаліції зобов’язуються” відсутні згадки про конкретні кроки на виконання цієї обіцянки – зокрема, про видання відповідного Указу Президента (саме таким указом оголошується призов та звільнення у запас) та ухвалення відповідних змін до Державної програми розвитку Збройних Сил України. Натомість там присутні численні ініціативи з поліпшення матеріального забезпечення військовослужбовців та війська. Це, звісно, непогано, але де ж конкретика щодо нашого питання?
Інше питання, яким чином будуть компенсовані потреби війська у особовому складі за відсутності весняного призову?
Ще більшу плутанину вносить висловлювання Міністра оборони України, пана Анатолія Гриценка: “Вам відома моя позиція з цього питання, а мені відома позиція голови держави – Верховного головнокомандувача Збройних сил...українська армія стане на 100% контрактною у 2010 році”. Чи це означатиме, що він вважає себе самодостатнім посадовцем майбутнього уряду, вільним від передвиборчих обіціянок?

Ми, Молодіжний рух “МОДОС” оголошуємо старт громадянської кампанії з вимогою презентації владою чіткого плану відмови від набору на строкову службу з січня 2008 року.
Запрошуємо до підтримки ініціативи молодіжні організації, самоврядування та студентські профспілки ВНЗ, молодіжні крила політичних партій, всі свідомі інституції громадянського суспільства, свідому молодь та широку громадську аудиторію.

Голова осередку Антон ВАСИЛЕНКО

Уповноважений представник у м. Києві Василь СВІТЛИЧНИЙ

Київський міський осередок
а/с 489-в, м. Київ – 1, 01001
тел.: + 38 (097) 380-64-86, е-пошта: modos.org@gmail.com, інтернет-представництво: www.modos.at.ua

Bookmark and Share