ЄВРОПЕЙЦІ ДІЗНАЮТЬСЯ БІЛЬШЕ ПРО УКРАЇНУ


В Парижі відбулася Конференція „Яким буде майбутнє України? Знайомство з учасниками демократичних змін”, організатором якої виступила Фундація „Ініціативи до змін” (Франція).
У конференції взяло участь понад 60 представників громадських об’єднань Франції, української діаспори.
На конференції виступив Кріс Еванс, один із засновників Програми „Основи демократії” (Великобританія), що проводить навчальні курси для молодих людей з країн східної Європи. Він розповів про діяльність програми в Україні, де було проведено серію навчань для молодих політиків. Кріс Еванс зазначив, що специфіка семінарів програми полягає у концентрації на особистому розвитку молодих лідерів та активістів, осмисленню таких понять, як відповідальність, чесність, служіння в політичні та громадській діяльності. Він підкреслив високу зацікавленість з боку молодих українських активістів до подібних навчань.
Костянтин Плоский, голова Центру політичної освіти (Україна), розповів учасникам конференції про діяльність Центру та інших українських громадських організацій під час минулорічних виборів Президента в Україні. Зокрема він зупинився на досвіді та результатах реалізації трьох основних виборчих проектів Центру: підготовка спостерігачів, освіта молодих виборців та навчання представників ЗМІ. Також він розповів про пріоритети діяльності Центру на наступні два роки, серед яких є сприяння чесності, змагальності місцевих та парламентських виборів 2006 року, а також активізація участі громадян в управління державними справами.
Під час двогодинної сесії Костянтин Плоский відповів на численні запитання учасників конференції стосовно проблем подальшої демократизації українського суспільства, перспектив європейської інтеграції України. Зокрема учасників цікавили проблеми політичної та соціальної напруги у відносинах між східною та західною частинами України, загрози цілісності України, і чи є в українському суспільстві стійка прихильність до демократичних цінностей. Окрема група питань стосувалася ролі, яку повинен відігравати Європейський Союз у допомозі зміцненню демократії в Україні, зацікавленості українців у вступі до ЄС, та якими є найбільші виклики європейської інтеграції для України. Також було підняте питання ролі США у допомозі демократичному розвитку України у майбутньому. Учасників конференції також цікавило, чи вплинуть зміни, що відбуваються зараз в Грузії, Україні та Молдові, на зміни у інших країнах регіону, зокрема Бєларусі, Росії.
Центр політичної освіти – українська громадська організація, місією якої є сприяння розвиткові української політики та громадянського суспільства на демократичних принципах через організацію освітніх заходів, підтримку суспільного діалогу та проведення досліджень.

Олексій Стасевич,
менеджер по зв’язках з громадськістю Центру політичної освіти
Тел. (044) 204-49-85, 494-11-74
Ел. пошта: office@cpe.org.ua
Інтернет: www.cpe.org.ua, www.muv.org.ua

Bookmark and Share