Звернення до колег – молодих депутатів України


Саме “молодий депутат” повинен продемонструвати найефективнішу та найрезультативнішу працю в радах, саме “молодий депутат” може найкраще комунікувати та організувати працю з громадскістю, саме молодий депутат найкраще може побудувати та забезпечити механізми участі громади в прийнятті рішень. Отже, виборці покладають на нас найбільші надії, очікують активної роботи.

Реалії більшості рад, чи то Верховної, чи то місцевої, виявляють, що молодий депутат – це скоріше рідкість ніж правило. Якщо врахувати, що кожний третій виборець в Україні фактично молодий, то, порівнявши з середнім віком депутата ради, ми виявляємо фактичну диспропорцію у віковому представлені громадян країни. Нерідко, середній вік депутата ради перевищує на 10-15 років середній вік виборця громади. Навіть поверхневий аналіз показує, що серед молодих депутатів, лише половина брали активну участь у молодіжних громадських, передусім при-партійних, організаціях.

Проте сьогодні у кожного з нас у руках є мандат депутата ради, що є своєрідним визначенням Вас як молодого лідера. Це визнання Вас як молодої людини, яка спроможна представляти і відстоювати інтереси молоді.
Як ми збираємося цим мандатом скористатися ? Для вирішення власних приватних проблем, чи для представлення інтересів молоді як майбутнього міста, району, регіону, України? Для особисто збагачення, чи для впливу на бюджети у бік підтримки молодіжних ініціатив? для забезпечення власної кишенькової організації, чи для сприяння побудові справжнього громадянського суспільства? для чергової сходинки у побудові своєї кар’єри, чи для створення активного живого молодіжного товариства? Перелік цих питань можна продовжити, але зрозуміло, все, у тому числі і майбутнє нашої держави, у наших руках!

Пам’ятайте, що на рівні місцевої ради, депутат реально спроможний вплинути на вирішення цілої низки питань і на розв’язання багатьох проблем молоді, що лежать у площині підтримки молодіжних ініціатив та молодіжних громадських організацій, у сфері підтримки молодіжного житлового забезпечення та соціального захисту, у сфері сприяння молоді у якісному дозвіллі та пропаганді серед молоді здорового способу життя, у розвитку молодіжного туризму та у сфері молодіжного працевлаштування, тощо. Кожний наш крок і кожне наше рішення, що буде зроблено в ім'я майбутнього молоді України, віддасться Україні сторицею, а значить і нам самим. Ми ж не збираємося по закінченню депутатських повноважень у 2011 році емігрувати з країни? А це значить, що результати того, що ми “посіємо” у ці найближчі 5 років, будуть мати важливе значення і в майбутньому.

Користуючись нагодою, прийміть щирі вітання з нагоди обрання Вас до складу місцевих рад, бажаю Вам наснаги і терпіння! Закликаю до відкритої дискусії та співпраці, реалізації спільних ініціатив та праці.

З повагою,

Олександр Солонтай,
Голова всеукраїнської організації
“Фундація Регіональних Ініціатив”,
депутат Закарпатської обласної радиBookmark and Share