Кременчук! Зроби подарунок Україні! Переходь на українську!


Організатори заходу ставлять за мету надання допомоги людям, які хотіли б розмовляти українською, але соромляться російськомовної більшості. Так, за статистикою, сьогодні у Києві з чотирьох школярів, які говорять вдома українською, лише один продовжує говорити державною й на вулиці. Інші троє переходять на російську. "Небайдужі" наголошують: спілкуватися українською мовою в Україні має бути так само легко, як і російською!

У Кременчуці акцію підтримали Молодіжний Парламент Кременчука та Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій. На площі Леніна волонтери пропагували розмовляти українською мовою, та презентували жителям міста книжку - своєрідний психологічний порадник - про те, як зважитися на щоденне спілкування українською. Це видання накладом п’ять тисяч примірників уже було представлене під час новорічних свят у Києві. У книжечці зібрані корисні поради та приклади від фахівців та людей, які вже перейшли на українську, - у тому числі коментарі музикантів Фоми (гурт "Мандри") та Олега Скрипки ("ВВ") щодо того, як і чому вони обрали українську. Міститься у виданні і мапа поширення української мови, укладена ще Московською діалектологічною комісією в 1914 році, котра доводить: у ті часи на переважній більшості території сучасної України і поза її межами домінувала українська мова. До книжечки додавались патріотичні значки з написом „Міняю часы на годинник”

та жовто - сині браслети, зроблені зі стрічок.

Як планується, це не останній захід, спрямований на підвищення рівня патріотизму, але насправді якою буде країна вирішувати лише тобі. Тому, підтримай рух і допоможи зробити країну – Україною, щоб наші діти пишалися державою, в якій мали честь народитись.

P.S. А взагалі обери мову, якою комфортно спілкуватись саме тобі, та не забувай, що ти живеш в Україні.Bookmark and Share