Корчинський через ЗІК звернувся до галичан помститися ідеологу Євразійського союзу молоді – Дугіну


Щодо політичних вигод, то це на руку абсолютно всім українським політичним партіям і рухам. Адже, засуджуючи «політичних хуліганів», чи пояснюючи причини того що сталося, на фоні Говерли відпіарилися всі: від БНУНСу – до КПУ.


А дехто, наприклад Дмитро Корчинський і його «Братство», взагалі опинилися в самому епіцентрі уваги – адже «Братство» до останнього моменту (тобто до 15 жовтня) було у дуже дружніх стосунках з «Російським Міжнародним Євразійським Рухом» (РМЄР, філіалом котрого, власне, і є хлопчики з Євразійського союзу молоді). А після ганебного вчинку на Говерлі, Корчинський на прес-конференції у Києві відразу публічно заявив, що тепер їхній дружбі кінець. А ще, відповідаючи на запитання кореспондента ЗІКу пообіцяв, тому, хто поламає руки-ноги ідеологу РМЄР Дугіну і привезе відеопідтвердження своєї помсти – 15-20 тисяч тонн доларів.


Всесильний політичний піар


Заявити, то заявив, але додатково ще на багатьох телеканалах попіарився, проголошуючи своє «фе» євроазійцям. Погляди стосовно сучасної української геополітики висловив, український уряд за м’якотілість покритикував – що ще Корчинському треба?


На прес-конференції, окрім Дмитра Корчинського, де він і оголосив про закінчення дружби з РМЄР, були також доктор історичних наук Володимир Сергійчук та відомий політолог, директор центру соціальних досліджень «Софія» Дмитро Єрмолаєв.


Коментуючи, і засуджуючи вчинок молодих євроазійців, історик Володимир Сергійчук, заявив, що не варто ображати українців, адже це погано закінчується для тих, хто це робить. Він додав, що розвал Російської імперії почався тоді, коли у 1917 році студент, вихідець з України, вивісив в центрі Перербурга жовто-блакитний прапор. Та й розвал СРСР, на думку Сергійчука, відбувся тому, що у правлячій Москві не дуже шанобливо ставились до українців. Он, мовляв, в серпні у 1991 року, коли стався ГКЧП, то на московських барикадах першим замайорів жовто-блакитний стяг, а біло-червоно-синій триколор, за словами Сергійчука, з’явився там пізніше. Тому, підсумував пан Володимир, у тих сил, які позбиткувались над українською державною символікою, політичного майбутнього немає.


Політолог Андрій Єрмолаєв вважає, що акт вандалізму на Говерлі є нічим іншим як цілеспрямованою дією на провокування ідеологічних криз всередині України. І для створення цієї кризи були обрані старі як світ механізми. «Те, що сталося на Говерлі, не треба пов’язувати з позицією офіційної Росії. Ці події мають всі ознаки добре спланованої операції і всі ми стали її елементами», – заявив Єрмолаєв.


Наша відповідь Чемберлену!


Втім, особливо цікаво, і навіть весело, стало тоді, коли слово взяв лідер радикального «Братства» Дмитро Корчинський. Пан Дмитро сказав, що добре знає і Дугіна, і навіть, можливо, обличчя хлопців, що полізли на Говерлу. (Безумовно, як же йому не знати Дугіна, якщо у 2004 року Корчинський входив у Вищу Раду Російського Міжнародного Євразійського Руху). Не надто заглиблюючись у цей епізод своєї політичної біографії Корчинський заявив, що Дугін ніколи не був справжнім євразійцем, адже завжди робив те, що скажуть «хлопці зі Старої площі»(У Москві, на Старій площі, знаходиться адміністрація президента Росії. – ЗІК.). «Так, «– зізнався Корчинський, – « «Братство» входило до РМЄР, нам була потрібна їх піарпідтримка, коли ми витягували своїх хлопців із в’язниць. Але тепер, після Говерли, нам, як патріотам України, з ними не по дорозі».


За його словами, наруга над державною символікою України, зараз в Україні сприймається як подразник. «Подібні події не були б помічені два чи п’ять років тому. Але зараз вони сколихнули всіх, адже націоналізм став державною політикою Секретаріату Президента. Націоналізм став політикою, це тепер державний бренд», – заявив він.


Коментуючи Говерлу, Корчинський сказав, що це публічний ляпас Україні і українському суспільству. Адже ніхто нічого не зробив для того, щоб покарати цих людей. І ніколи не зробить. Українське суспільство усвідомило свою слабкість. Кілька прищавих недоумків з Євразійського союзу можуть з нами робити, що завгодно.


«Ну, повісили у Львові чучело – хіба це відповідь? Юнцям з ЄСМ дали 400 гривень і вони полізли топтати наші символи на Говерлі. Чому нашим ніхто не дав бодай 200 доларів, щоб поїхати у Москву і розбити там десь, на Червоній площі, двоголового орла?»


На запитання когось із журналістів, чому пан Дмитро зараз тут у Києві з мікрофоном, а не у Москві з молотком, Корчинський, хвильку подумавши, сумно промовив: «Я нічим не кращий за український народ. Я його частина і увібрав у себе всі його достоїнства і всю його ницість...».


Але невгамовна преса не відставала. Допитувала Корчинського на предмет того, якої відповіді і від кого він чекає у проблемі покарання вандалів. «Від кого? Ну, наприклад, від націоналістичних організацій України, які б поїхали у Москву та набили морду Дугіну» «А ваше «Братство», хіба не така?», – допитувались журналісти. «Ні»,– категорично відрізав Корчинський.


На запитання кореспонденту ЗІКу, яких конкретно дій він чекає, Корчинський сумно подивившись відповів: «Я хочу через ЗІК, офіційно звернутись до галичан і повідомити, що готовий дати15- 20 тис доларів за касету чи диск з кадрами побиття Дугіна. Я це обіцяю»


Після цієї заяви на прес-конференції зчинився справжній фурор: усіх цікавили деталі майбутнього бойовика. Дехто відверто розважався: «Ну все, колеги, я тепер багатий. Роботи всього нічого: дати в морду Дугіну». І звертаючись до телеоператорів, котрих тут було багато, хохмив далі: «Хлопці, гайда до Москви зі мною. Я б’ю, ти знімаєш!» Весело стало всім, навіть Єрмолаєву і Сергійчуку. Серйозним, сумним і зосередженим залишався тільки сам Корчинський.


На цій оптимістичній ноті прес-конференція була завершена. Уже опісля кореспондент ЗІКу поцікавився у пана Дмитра, чи не збирається він допомогти майбутнім « командос», крім фінансів, ще й інформацією, адже краще за всіх знає і розташування представництв РМЄР у Москві, і місця перебування самого Дугіна. На це Корчинський відповів, що не збирається приймати жодної участі у будь яких кримінальних діях, котрими, звичайно, будуть вважатися акти помсти. Він лише дасть гроші, за відеопідтвердження політичної вендети.


Кілька порад любителям вендети


Отже, шановні львівські, галицькі, українські авантюристи, вуличні бійці, диверсанти-аматори, народні месники, місцеві «рембо», «термінатори» та просто шукачі пригод! Ви маєте шанс, за словами Дмитра Корчинського, підняти 15-20 «тонн» баксів. Умови і мету «операції», ви знаєте. Якщо все ж таки наважитесь на цей рейд, то на всякий випадок пам’ятайте:


а) Краще всього, коли справи вирішуються за принципом: «Зранку гроші – вечором стільці». У цьому випадку – касета з цікавим «кіно»;


б) Якщо ви таки дійсно збираєтесь ламати руки-ноги Дугіну, то знайте, він літня людина, і в нього двоє дітей.


в) Московську міліцію ніхто не скасовував і зараз у Москві вже зимно, а значить у камерах «Бутирки», «Матроської тішини» та інших СІЗО столиці Росії дикий дубак...

Юрій Лелявський, Київ
Західна інформаційна корпорація

Bookmark and Share