ПРОФКОМ ПРОТИ СТУДЕНТІВ ?


Доволі недвозначна ситуація виникла в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу.
Ще 29 березня активісти ІФОО «Національний Альянс» та близько 1000 студентів «нафти» відстоювали студентські права та проводили діалог з ректором вузу Євстахієм Крижанівським. Спеціально для цієї акції керівництво вузу збільшило перерву на півгодини та забезпечило озвучення, прийшла ледь не вся адміністрація вузу. Ще тоді ректор привселюдно прокоментував усі 10 студентських вимог, погоджуючись виконати деякі з них, та запропонував представникам осередку „Національного Альянсу”, як борцям за відстоювання студентських прав, мінімум двічі на місяць звертатись до керівників Вузу з метою вирішення усіх поточних питань за круглим столом.
А вже сьогодні в звичному для студентства добровільно-примусовому порядку ледь не кожен студент вузу повинен був підписати т.зв. «лист-звернення студентів до адміністрації ІФНТУНГ», який старости груп мали здати в профком. Приводимо текст цього опусу повністю з всіма помилками і збереженням виділень.

Лист-звернення
Студентів до адміністрації ІФНТУНГ

Звертаємо Вашу увагу на те, що вимоги висунуті до адміністрації ІФНТУНГ на демонстрації 29 березня 2005 р. організацією «Національний альянс» (яка не представляє інтереси студентської більшості) не відображають дійсний перебіг навчального процесу в нашому університеті, не знаходять підтримки серед студентів, до того ж принижують честь і гідність викладачів. Як результат – суттєве погіршення якості знань студентів.
А отримання якісних знань – це основна мета студента!
Враховуючи це, просимо:
1) не дозволити втручатися в навчальний процес, проводити заполітизовані заходи та розповсюджувати різного роду агітаційні матеріали на території університету сторонніми громадськими, громадсько-політичними та політичними організаціями;
2) зберегти попередню систему проведення контролю знань, а заходи, щодо попередження негативних проявів, застосовувати до окремих викладачів.»

Далі йдуть табличні дані «№ п/п, Прізвище та ініціали, Академгрупа, Підпис», а внизу дописка «Оформлені листи подати до студентського профкому (к. 0315)».

Якщо уникнути з’ясовувань значень епітетів і метафор в цьому творі, то найбільше в ньому дивує наступне.
1. Уявна заполітизованість акцій «Національного Альянсу», суть яких зводилась до вияснення основних проблем життя і навчання студентів в ІФНТУНГ, що призводить до «суттєвого погіршення якості знань студентів», «до того ж принижує честь і гідність викладачів» ??? Тому і необхідно заборонити поширення агітматеріалів «сторонніми» організаціями ???
2. Складається враження, що деякі студенти просто побоюються нововведень, як боїться експериментів над собою будь-яка людина. Також рішення про зміну іспитової системи обурює тих студентів, які не звикли вчитися і бояться того, що дійсно не зможуть за звичкою дати викладачу хабар, бо не викладач прийматиме іспит, а комісія. Знаючи це, профком (а можливо адміністрація ІФНТУНГ) вирішив зіграти на почуттях такого роду студентів, звинувативши в іспитовому нововведенні «Національний Альянс», проти якого тепер він збирає підписи під зверненням до адміністрації, яка, як завжди, нічого не знає.

Виникає запитання, чому профком ІФНТУНГ, який мав би в першу чергу захищати права студентів та боротися за реалізацію їх вимог, маніпулює їхньою думкою і примушує їх підписувати якісь сумнівні листи? А можливо це просто гра адміністрації ІФНТУНГ, яка вирішила присмирити розпоясаних «помаранчевими спогадами» юнців і ввести жорстку систему іспитів, приписавши це нововведення горе-діяльності «Національного Альянсу», а потім силами підконтрольного профкому ініціювати «лист-звернення студентів» проти цієї новизни, яка, за ствердженням ректорату, розроблялась ще в минулому році?

Прес-центр ІФОО «Національний Альянс»
Національний Альянс
Івано-Франківська обласна організація
вул. Павлика, 10, e-mail: national_if@ukr.net

Bookmark and Share