Студентський рух на Рівненщині розвиватиме молодіжна організація «Фундація Регіональних Ініціатив»


З метою активізації студентського руху на Рівненщині, а також залучення молодих талановитих та перспективних людей до діяльності органів студентського самоврядування рівненська міська молодіжна громадська організація «Фундація Регіональних Ініціатив» розпочинає проект «Дієві органи студентського самоврядування – впливова студентська громада».
З цього приводу 23 жовтня відбулась прес-конференція за участю голови Рівненської обласної організації «Фундація Регіональних Ініціатив» Зураба Кантарії та координатора проекту Катерини Мариняк.
За словами З. Кантарія, в м. Рівне функціонує близько 20 вищих навчальних закладів 1-4 рівня акредитації, у яких навчається 50 тисяч студентів, а рівень розвитку органів студентського самоврядування знаходиться на досить низькому рівні. Постійно порушуються права студентів, студенти залишаються осторонь прийняття рішень в молодіжній політиці міста. Але з 2006 року в місті починає активно розвиватись молодіжний волонтерський рух основною силою якого і повинні бути студенти.
Проект спрямований на студентів Рівненських вузів 1-4 рівня акредитації віком від 14 до 22 років та представників адміністрацій цих вузів та триватиме до 30 червня.

Першочерговим завданням проекту «Дієві органи студентського самоврядування – впливова студентська громада» є активізація участі студентів в діяльності Органів студентського самоврядування ВНЗ та громадському житті міста Рівне, шляхом їх інформування, навчання та залучення до реалізації соціально важливих проектів протягом 2007-2008 навчального року.
Одним з найбільш яскравих заходів проекту стане конкурс «Студент року - 2007». Конкурс покликаний сприяти формуванню сучасної молодіжної еліти, виявленню та підтримці молодих талановитих людей у різних сферах життя. Нагородження найкращих студентів в рамках конкурсу «Студент року – 2007» відбудеться 20 листопада та стане гарним подарунком для міста від РММГО «Фундація Регіональних Ініціатив» до Дня Студента.

Цього року найкращих студентів обиратимуть у восьми номінаціях: спортсмен, митець, журналіст, громадський діяч, комп’ютерний геній, підприємець, науковець, волонтер. Усі учасники конкурсу повинні документально підтвердити свої досягнення у тій чи іншій галузі. Компетентне журі обере трьох переможців в кожній номінації, які отримають цінні призи та винагороди від РММГО «Фундація Регіональних Ініціатив».
Кожен бажаючий зможе отримати анкети на участь у конкурсі «Студент року - 2007» в деканаті свого вузу, або в приміщенні молодіжного центу за адресою: вул. Соборна 14 а.

Проект здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні та Управління у справах сім’ї, молоді та спорту рівненського міськвиконкому.

Окрім конкурсу «Студент року - 2007» в рамках проекту РММГО «Фундація Регіональних Ініціатив» проведе також ряд інших заходів, серед яких:
1. Проведення гри «Квест» для немісцевих студентів-першокурсників для ознайомлення з містом, друк та розповсюдження буклету про місто та важливі для молоді установи.
2. Організація дводенного семінару „Роль студентського самоврядування. Перспективи співпраці” для адміністрацій вузів про органів студентського самоврядування.
3. Форум органів студентського самоврядування.
4. Проведення 3 одноденних тренінгів щомісяця по основам студентського самоврядування, лідерству, командній роботі, зв’язкам з громадськістю серед студентів вузів Рівного.
5. Регулярне видання молодіжної газети “Без консервантів” зі свіжою інформацією про діяльність органів студентського самоврядування.
6. Активне залучення органів студентського самоврядування до соціальних та благодійних акцій, які постійно проводить РММГО «Фундація Регіональних ініціатив» та інших організацій.
7. Створення і діяльність на базі органів студентського самоврядування “Центрів стажування та волонтаріату” - як механізму професійної зайнятості студентів (тимчасова, погодинна робота, волонтерська робота, працевлаштування молодих спеціалістів).
8. Кампанія студентського лобіювання отримання пільг на проїзд в міському громадському транспорті протягом всього року
9. Створення та підтримка регіонального молодіжного громадського Інтернет-порталу.
10. Організація органами студентського самоврядування рівненських вузів на базі Молодіжного Центру різноманітних безкоштовних соціальних курсів для дітей та молоді: іноземних мов, комп’ютерні, правові.

За додатковою інформацією звертайтеся до Голови РММГО «Фундація Регіональних Ініціатив» Позняк Вікторії, тел. 80636179709


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
http://www.fri.net.ua/loadnews.php?id=1949&page=2#fullnews
Bookmark and Share