У Луцьку відбувся регіональний етап всеукраїнського конкурсу “Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ”


Конкурс є складовою спільної українсько-польської ініціативи і продовженням конкурсу ”Безпечна Польща. Безпечна Європа. Безпечний світ,” який вже вшосте відбувається в Польщі і вдруге в Україні та здійснюється разом з польськими партнерами. В Україні конкурс організовують Асоціація керівників шкіл України, Атлантична Рада України, Громадська Ліга Україна - НАТО за підтримки Міністерства закордонних справ, Міністерства освіти, Міністерства Національної оборони України, Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції, Держкомтелерадіо України, посольства Республіки Польща в Україні, Посольства Словацької Республіки в Україні.

З метою забезпечення проведення конкурсу, організатори створили на добровільних засадах шкільні, обласні (регіональні) організаційні комітети (представництва) та журі за участі координаторів від відповідних установ.

На Волині територіальний оргкомітет представляв Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти та Центр Європейської Інформації міста Луцька. За сприянням обласного управління освіти та Волинського військового ліцею вони зібрали понад 50 учнів з усіх шкіл міста Луцька для інтелектуального змагання з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. На регіональний етап конкурсу до Луцька прибув Олег Кокошинський - Голова Оргкомітету Всеукраїнського конкурсу “Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ”, заступник голови Громадської Ліги Україна – НАТО. Він привіз з Києва завдання для тестів, які протягом години розв’язували луцькі школярі. Згодом для них, їхніх керівників та присутніх вчителів відбувся показ 10-серійного фільму «НАТО – свій чи чужий?», який відкрив для глядачів багато нового та цікавого про країни-членів НАТО.
На завершення зустрічі учні за бажанням захищали свої есе, коротко висловивши ідею твору. Прозвучали досить цікаві думки щодо майбутнього України та миру в сучасному світі, які могли б стати девізами для нашого суспільства.
Тепер залишилося тільки чекати на результати й готуватися до третього, складнішого етапу конкурсу, адже 4 переможці фінального Всеукраїнського туру помандрують до Брюсселю!

Підготувала прес-служба ЦЄІ у м.ЛуцькуBookmark and Share