Депутати вимагають проведення розслідування дій, вчинених представниками Євразійського Союзу Молод


Львівська обласна рада на своїй сесії сьогодні, 31 жовтня, прийняла звернення до майбутньої демократичної коаліції у Верховній Раді України з вимогою розпуску Одеської міської ради як україноненависницької та антидержавної. Також львівські депутати звернулися до керівних органів НСНУ з вимогою негайного виключення з її лав Едуарда Гурвіца та його відкликання з посади міського голови Одеси. Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

Ці вимоги львівських депутатів викликані обуренням у зв’язку із встановленням в Одесі пам’ятника російській імператриці Катерині ІІ. «Демонстративна зневага до української історії та прославляння могильниці української вольності – Запорізької Січі, натхненниці запровадження кріпосного права, є тривожним симптомом формування в Україні ідентичності системного спротиву українським цінностям, що в кінцевому рахунку призведе до серйозного загальнонаціонального конфлікту. Зокрема, ганебним є факт голосування 4 липня цього року фракції БЮТ (у повному складі) та представниками фракції «Нашої України» в Одеській міській раді за встановлення та урочисте відкриття сумнозвісного пам’ятника. Окремого розслідування потребує поведінка правоохоронних органів, які грубо перешкоджали проведенню мирної акції протесту 27 жовтня та застосували невмотивовану фізичну силу до українських патріотів», – йдеться у зверненні.

Крім того, депутати Львівської обласної ради звернулися до Президента України, СБУ та Генеральної Прокуратури України з вимогою невідкладного створення спеціальних підрозділів СБУ, які будуть здійснювати протидію антиукраїнським проявам та розпалюванню українофобії. Депутати вимагають проведення розслідування дій, вчинених представниками Євразійського Союзу Молоді, наданням їм відповідної правової оцінки.

Також представники львівської громади вимагають публічного вибачення від Російської Федерації, та відповідного дипломатичного реагування і притягнення винних осіб до відповідальності.

Bookmark and Share