Ні – ТРАНСЛІТУ! Молодь за якісну освіту !


Молодіжний рух “МОДОС” продовжує разом з представниками учнівства, батьківства, педагогічними працівниками, науковцями та можновладцями з’ясовувати причини затримки виходу у світ сучасних підручників з англійської мови для 10-11 класів серії “English through Communication”.

Відбулася зустріч уповноваженого предст-ка руху “МОДОС” у м. Києві Василя Світличного та авторів підручника з головним спеціалістом відділу суспільно-гуманітарної освіти Міносвіти Оксаною Коваленко. Саме їй було доручено дати відповідь на численні звернення громадськості, науковців та органів влади щодо питання затримки у виданні підручників, яких гостро потребує освіта, та які від 2003 року є повністю готовими до друку.

У ході розмови фахівець грунтувала пояснення на тому, що питання не входить до її компетенції. На логічні зауваження про можливість спрямувати запити до компетентних у цих питаннях співробітників Міністерства освіти і науки, пані Оксана підділа сумніву чіткіть сформульованих у громадських зверненнях запитань, проте з невідомих мотивів відмовилася продемонструвати оригінали звернень що могло б підтвердити або спростувати такі твердження.

На прохання повідомити керівників міністерських підрозділів, що спрямували листи, адресовані панові Міністру Станіславу Ніколаєнку на розгляд не у належний підрозділ, теж попервах не було відповіді, оскільки усі резолюції із прізвищами були на оригіналах листів, які пані Оксана не продемонструвала. Прізвища зрештою вона повдомила у усній формі.

Натомість Оксана Коваленко начебто безперспективність подальшого клопотання про видання підручників у бажаних обсягах пояснила на основі Постанови Кабміну № 1378 від 28.09.2003 р., у якій говориться про припинення друку підручників, розрахованих на 11 річну школу. Проте сма постанова була видана вже після отримання згаданим підручником грифу Міносвіти, а положення набули чинності лише з 2006 року. Отже як мінімум виникало питання, чому підручники, схвалені 2003 року не отримали від Міносвіти замовлення на друк протягом 2,5 років.

Проте найголовніша сенсація була попереду: юридичний відділ Молодіжного руху “МОДОС” під час дослідження постанови з’ясував, що демнстрована була застаріла редакція окументу! Насправді, у 2006 році до постанови Кабмін вніс зміни, згідно яких друк зазначених підручників дозволено у обсязі до 100% від запланованого!

У ході подальшої розмови з О.Коваленко з’ясувалося, що лист МГО “МОДОС” все ж перебуває одночасно на розгляді у компетентній структурі – Інституті інноваційних технологій і змісту освіти Міносвіти, а отже там підготували потрібну відповідь.

Молодіжний рух “МОДОС” опрацює результати зустрічі та зробить відповідні звернення до органів влади та ЗМІ з метою поновлення ефективного розгляду важливої справи по суті.

Автор: Світличний Василь, уповноважений представник Молодіжного руху “МОДОС” у м. Києві (modos.org@gmail.com)

Джерело: Молодіжний рух “МОДОС” (www.modos.at.ua)

Bookmark and Share