Націоналісти заблокували "рускій марш" у Києві. В понеділок - суд


Молодь лавою перекрила вулицю, загородивши дорогу колоні російських імперіалістів. Міліція, яка супроводжувала „Слов’янський марш” проігнорувала пред’явлене повідомлення про проведення патріотичної акції протесту, завчасно подане до КМДА.

Нагадаємо, що напередодні 2 листопада в КМДА відбулась координаційна нарада, на якій організатори акції протесту детально поінформували членів комісії про деталі проведення акції.

За кілька хвилин більше сотні працівників спецпідрозділу МВС „Беркут” атакували три десятки молодих людей. Під час затримання „беркутівці” били учасників акції протесту, побиття продовжилось й у стінах Шевченківського РУВС.Один з хлопців втратив свідомість.

Зараз всі затримані перебувають у Шевченківському райвідділі, міліціонери відмовились надавати медичну допомогу постраждалим. Зі слів працівників міліції, завтра відбудеться засідання Шевченківського райсуду.

За словами свідків, серед затриманих перебувають активісти Молодіжного Націоналістичного Конгресу (МНК), Патріоту України, УНА-УНСО.

Затримання коментує юрист Сергій Кузан:

„Міліція фактично не забезпечила громадський порядок згідно із заздалегідь поданою заявкою проведення акції протесту проти „маршу”. Учасники акції протесту на момент затримання були відгороджені від учасників „маршу” подвійним кордоном працівників МВС та не чинили жодних насильницьких дій по відношенню до інших учасників ходи та по відношенню до працівників МВС, які перебували у кордоні.

Отже, підстав для затримання не було, оскільки не було прямої загрози порушенню громадського порядку, і відсутня загроза щодо учасників „маршу”, інших громадян та працівників міліції. Крім того, учасники акції протесту погоджувались пропустити колону, за умови, якщо учасники „маршу” знімуть російську імперську символіку. Звідси випливає, що рішення керівників МВС про застосування загону спеціального призначення є неправомірним. Крім того, бійці спецзагону діяли без попередження та висунення будь-яких вимог. Напад спецпідрозділу відбувся ззаду, учасників акції протесту валили на землю та тягли до „автозаків”. Очевидно, що лежачі люди не могли чинити спротиву працівникам спецзагону МВС „Беркут”.”

Довідка: подібні „русские”, „имперские” та „православные” марші організовуються кілька останніх років у Москві, Санкт-Петербурзі та інших великих містах РФ. З минулого року проведення подібних маршів практикується в Україні та інших державах СНД. Ініціатором проведення торічного „Імперського маршу” у Києві виступив Міжнародний євразійський рух Дугіна та його молодіжна ланка ЄСМ, яка нещодавно „відзначилась” на Говерлі. Минулого року активісти київських націоналістичних організацій зірвали проведення „маршу”. Осоновним організатором цьогорічного „маршу” виступила філія РПЦ – УПЦ Московського патріархату.

Суд відбудеться 5 листопада у приміщенні Шевченківського районого суду м. Києва, за адресою вул. Вознесенька 10б. Початок об 11.00 (за словами начальника Шевченкіського РУВС, тел. 486-00-10). Під час засідання суду відбудеться пікетування на підтримку затриманих патріотів (10.00).

Контакт: Андрій Клименко, 8-097-246-21-09

Фото блокування та затримання:
http://www.ukrnationalism.org.ua/album/?s=31


Bookmark and Share