У Клевані стартував масштабний мистецький проект „Вишневий пиріг”


Звісно, родзинкою концерту став виступ гурту “Вишнева гора” у складі Тетяни Батейко й Мирослави Толочик (гіта – Вадим Аксьонов, бас-гітара – Василь Якубець). Їх виступ був сприйнятий “на ура”! Цей гурт, нещодавній володар гран-прі міжнародного студентського фестивалю “Я і гітара”, переможець багатьох інших фестивалів і конкурсів, вже добре знаний на Рівненщині та Західноукраїнському регіоні. Дівчата представляли жанр так званої співаної поезії. Мистецький керівник гурту та авторка його репертуару – непересічна й обдарована особистість Наталя Дяченко. Автор ідеї та проекту „Вишневий пиріг” – Юрій Дяченко. Режисер та ведуча програми рівненська журналістка Людмила Марчук. З презентацією книжки «Велич Дулібії Рось. Суренж. (Таємниці Волинської землі)» перед глядачами виступив рівненський науковець Валентин Дем’янов.

На завершення зустрічі всіх присутніх чекав сюрприз: у зал із тацями смачнющих пирогів з вишнями спустилися дівчата й кожен міг ними донесхочу поласувати.

Мета запущеного в дію культурно-мистецького проекту – зруйнувати стереотип „містечковості” й донести до людей думку, пробудити віру в те, що культурне життя в провінції може бути не менш цікавим від обласного чи й столичного.

Проект „Вишневий пиріг”, в рамках якого заплановано подібні клеванській мистецькі вечірки, клубні зустрічі, зустрічі-концерти, презентації проектів тощо, – пересувний. Після двох-трьох зустрічей у Клевані (наступна відбудеться 14 листопада) сформовані товариством „Вишнева гора” творчі групи помандрують на Дубенщину, Острожчину, Костопільщину і поступово охоплять усю Рівненщину. До того ж, одним „Вишневим пирогом” не обійдеться. У новому, 2008 році товариство „Вишнева гора” готує низку щорічних мистецьких фестивалів об’єднаних під назвою „СУРЕНЖ”. Щодо „Вишневого пирога”, то його фішкою є саме зустрічі: знайомство з митцями, непересічними особистостями, які презентуватимуть свої досягнення і розповідатимуть як вони йшли до цього. Митці – молоді й досвідчені – матимуть змогу поспілкуватися, обмінятися думками, творчими ідеями, поділитися досвідом. Молоді матимуть змогу себе показати, розкрити свій талант. В результаті співпраці та спілкування різних творчих особистостей, колективів та глядачів „Вишневий пиріг” має всі шанси перетворитися на своєрідну творчу майстерню. Начинка „Вишневого пирога” буде змінюватися з участю в проекті нових особистостей, солістів та творчих колективів. „Вишневий пиріг” відкритий для всіх, хто забажає взяти участь у наступних вечірках.

До керівники проекту можна звернутись за допомогою електронної адреси entre@rivne.com

Фішкою фестивальних дійств, які поки що лише в проекті буде спрямування на розвій етнокультури та особистісний розвиток учасників фестивалів.

Тож будемо чекати на наступні мистецькі зустрічі у творчому колі “Вишневого пирога”! Варто сподіватися, вони принесуть нам не менш змістовну та смачну “начинку”.

Марина МАРТИНЕНКО

Bookmark and Share