З 8 по 12 жовтня в м. Баку, Азербайджанська республіка, відбувся Форум Молоді держав ГУАМ


У рамках діяльності Форуму було проведено ряд робочих зустрічей представників молодіжних делегацій та провідних політичних діячів країни, серед яких - зустріч з зам. Міністра іноземних справ паном Азімовим, Міністром молоді та спорту Азербайджанської республіки паном А. Рахімовим, круглий стіл у Бакинському Державному Університеті на тему «Проблеми та перспективи розвитку молоді країн ГУАМ (за участі молодіжних неприбуткових організацій та державних структур) та ін.
По обговорених питаннях було досягнуто попередніх домовленостей щодо:

- участі представників Форуму молоді держав ГУАМ у Форумі молоді ОБСЄ
- майбутнього бізнес-форума у Молдові
- спільного засідання із національними координаторами ГУАМ
- створення молодіжного Інтернет-порталу ГУАМ

Голова Форуму молоді держав ГУАМ Віктор Бєлов відзначив, що «Нам вдалося обговорити і прийняти рішення по ключовим для розвитку Форуму молоді ГУАМ питаннях. Ми відчули дружню підтримку наших колег, отримали нові завдання та заряд творчої енергії для подальшої роботи».

Крім обговорення робочих питань та представлення молодіжних проектів, Департаментом культурного співробітництва Форуму молоді держав ГУАМ, керівник Леся Башняк, було представлено традиційний фольклор України (гурт «Кралиця»), сучасну хореографію (Кафедра режисури та хореографії КНУКіМ, керівник Світлана Легка), естраду (Влад Шликов), фото (Катерина Яковлєва) та художнє мистецтво (Олена Міросєдіна).

Перші виступи за участі молодих зірок та танцювальних гуртів із держав ГУАМ пройшли на сцені у Бакинському державному університеті. Потім естафету прийняв Державний Театр музичної комедії, і завершальним став виступ у Культурному Центрі м. Куба, де представники молодіжних організацій відвідали музей Гейдара Алієва, визнаного народного лідера та патріота Азербайджанської Республіки.

«Варто відзначити зростання рівня діяльності Форуму молоді, і якісну зміну його сприйняття. Про це свідчать нові проекти Форуму та запрошення наших представників взяти участь у діяльності Форуму молоді ОБСЄ», - повідомила Леся Башняк, керівник Департаменту культурного співробітництва Форуму молоді держав ГУАМ.
Форум проводився у надзвичайно багатому історичними пам’ятками місті на березі «Сірого» Каспійського моря, із глибокою історією, численними легендами і гостинними мешканцями. Першим пунктом екскурсійної програми, звичайно, було знайомство із історичною частиною Баку. «Старе місто» запам’яталося вузькими вуличками, заплетеними виноградною лозою подвір’ями, та шедеврами архітектури минулого - палацом Ширваншахів та Дівочою Вежею, що давно стала символом Баку.

Вечір національної кухні, став, мабуть, одним із найбільш яскравих спогадів учасників Форуму.
Жіноча половина української делегації об’єднала свої кулінарні таланти у презентації кращих страв національної кухні – борщу та вареників з сиром. Чоловіча частина делегації гармонічно довершила презентацію традиційними міцними напоями.

Окремо варто відзначити Виставку художників та фотографів, на якій Україну представляли Катерина Яковлєва (фото) та Олена Міросєдіна (художнє мистецтво).

Урочистий прийом від імені Міністерства молоді та спорту Азербайджанської Республіки більше нагадував політичний самміт по кількості відомих політиків та посадовців, і дружню вечірку – по атмосфері і невимушеності спілкування.

Віталіна Патютько

ФОТО З ФОРУМУ (архів):

Bookmark and Share