„УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АНТИВІРУС” ГАРАНТУЄ ЗАХИСТ ВІД 100 ТИСЯЧ «БАЦИЛ»


21 квітня в Ужгородському прес-клубі реформ відбулося засідання на тему „Захист по-українськи: що може перша вітчизняна антивірусна комп’ютерна програма?”. Учасникам засідання було презентовано першу в Україні антивірусну комп’ютерну програму UNA.
За словами Віктора Гермаківського, офіційного представника „Українського антивірусного центру” у західному регіоні України, український варіант антивірусної комп’ютерної програми UNA за своїми технічними характеристиками перевищує відомі закордонні аналоги і застосування цієї програми на практиці нині гарантує найбільш ефективний захист у галузі інформаційно-телекомунікаційних систем.
Перші рядки програми „Український національний антивірус” – UNA for Win32 – були написані восени 1997 року. А перша комерційна версія програми під вже зареєстрованою торговою маркою була презентована в Києві у 2001 році. Відтоді вітчизняна програма, вірусна база якої налічує 103245 вірусів (станом на 11.04.05), постійно вдосконалювалася. Кількість захищених комп’ютерів антивірусними комплексами UNA перевищує півмільйона. Нині користувачами УНА є державні (63%) та комерційні (22%) організації, приватні особи (8%), навчальні заклади (7%). Серед них, зокрема: Кабінет Міністрів, Секретаріат Президента, Національний банк, Державна податкова служба, „Енергоатом”, „Дніпроспецсталь”, ТНК „Україна”, „Альфа-Банк” тощо. А відтепер — ще й Ужгородська міськрада, завідувач відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення якої Олександр Білецький отримав у подарунок від „Українського антивірусного центру” (УАЦ) мережеву версію антивірусної програми на 20 комп’ютерів мерії.
Усі антивірусні продукти УАЦ під маркою УНА розраховані на захист робочих станцій (ws), серверів (server) і комплексний захист мереж (net). Ці програми реалізовані на антивірусному ядрі, основні переваги якого – швидкість, надійність, висока чутливість евристичного аналізатора. УНА тестує архіви (zip, sfx zip, rar, sfx rar, arj, sfx arj, ace); поштові бази („The Bat”, файли в mime-форматі). Обсяг дискового простору, який займає програма — від 5 до 20 Mb, залежно від конфігурації поставки.
За статистикою корпорації UNA®, повідомлення про вірусні інциденти цього року почастішали в 10 разів порівняно з 2004-м. Причиною такого різкого стрибка вірусної активності є поява нових вірусів, що використовують уразливості операційних систем і програмного забезпечення. Віруси досі залишаються найболючішою проблемою інформаційної безпеки, з якою доводиться щодня стикатися користувачам комп’ютерів. Втрати, нанесені українським компаніям в 2004 році, за оцінками корпорації UNA®, складають близько 95 мільйонів євро, з них 50 % — збитки від дії троянських програм, 43% — від поштових і мережевих хробаків і 7 % — від інших типів вірусів. Найбільших збитків зазнає середній бізнес, оскільки тут приділяється найменше уваги інформаційній безпеці, а кількість комп’ютерів дедалі зростає. Великі компанії з кожним роком виділяють все більше коштів і уваги захисту інформації, завдяки чому збитки в них приближені до мінімуму.
„Антивірусні” компанії намагаються зробити свої продукти все більш універсальними і перетворити їх не стільки в антивірусні програми, скільки в універсальні засоби інформаційного захисту.
На сьогодні „Український Антивірусний Центр” займається не тільки розробкою антивірусного програмного забезпечення, але й технічним захистом інформації в цілому: комплексний аудит інформаційної безпеки, аудит локальних і банківських мереж, розслідування інцидентів, розробка політики інформаційної безпеки для конкретного замовника, впровадження комплексних рішень по забезпеченню безпеки інформаційних систем підприємства.
Українські розробники антивірусу UNA отримали міжнародне визнання. Продукт UNA Pro пройшов тестування на виявлення шкідливих програм на ОС Windows XP і одержав сертифікат „Check Mark Anti-virus Level 1” незалежної тестової лабораторії West Coast Labs, що, за словами представника УАЦ, підтверджує високий рівень захисту від шкідливих програм, який надає антивірус UNA: „Це перше серйозне визнання на міжнародному рівні, яке ще раз доводить нашим користувачам, що вони використовують продукт найвищого класу, який одержав гарантії найавторитетнішої незалежної організації. Ми сподіваємося, що вже найближчим часом наша колекція нагород поповниться сертифікатами інших міжнародних тестів”, — сказав Віктор Гермаківський.
За його словами, у 2004 році УАЦ збільшив поставки програмних продуктів у країни Євросоюзу, США, Канаду, Туреччину, Сінгапур, створено сall-центр з технічної підтримки у Німеччині. Крім того, УАЦ завершує бета-тестування нового продукту для захисту домашніх персональних комп’ютерів під назвою UNA HOME.
Доповідач висловив припущення, що в 2005 році продовжиться злиття антивірусних продуктів з іншими засобами інформаційної безпеки: брандмауерами (firewall), засобами боротьби зі шпигунським програмним забезпеченням (anti spy ware), системами виявлення вразливостей у використовуваному програмному забезпеченні.

Ганнуся Тарканій,
8(03122)3-41-10

Bookmark and Share