«Столиця білих хорватів-2007»


Основною метою якого було привернення уваги громадськості до історії Стольного граду ІХ-ХІ ст. та відновлення археологічних розкопок городища. Вивчення історії держави білих (великих) хорватів, насамперед через відновлення археологічних розкопок та більш детального аналізу раніше знайдених об’єктів, що дасть змогу прояснити багато питань щодо перебігу тогочасних подій та розвитку українського народу.

Саме на території села Стільське у 80-х років минулого століття було знайдено залишки Стольного граду. В результаті тривалих археологічних досліджень було встановлено, що його неймовірно велика, як для тогочасних міст Європи, укріплена площа сягала 250 га, а довжина оборонних стін близько 10 км. Розташоване городище на території сучасного Миколаївського – Жидачівського району та в межах міста Нового Роздолу.

Захід учасниками якого стали молодіжні та громадські лідери, а також просто активні люди з Львівщини, Закарпаття, Рівного, Києва та Донецька був лише стартом до проведення майбутніх археологічних розкопок на які я надіюсь дасть свій дозвіл Національна Академія Наук України. Підчас таборування Орест Корчинський археолог, керівник Верхньодністрянської експедиції провів єкскурсію по місціх городища. Також лроведені круглі столи, що входили до програми заходу, протягом яких усі учасники активно обговорювали перспективу розвитку Сільська як історично – культурного та туристичного об’єкту, що дозволить покращити фінансово – економічний стан району.

За результатами підсумкового круглого столу учасники табору вирішили звернутися до Національної Академії Наук України та профільних міністерств із проханням відновити археологічні дослідження. Звернутися до громадських організацій, студентства та всіх не байдужих людей із прохання підтримати цю ідею.
Також був створений оргкомітет для реалізації вищезгаданих пропозицій та рішень. В буть якому випадку ми, молодіжні та громські організації, будем намагатись донести якомога більше інформації про Стільське Городище, організовуючи табори та семінари.

Також в наступному році плануєтся проведення фестивалю Української пісні.


Організатори та учасники щиро
вдячні голові села Стільське та кирівництву школи

Горон Іван
голова правління
Новороздільської міскої організації
„Фундація Регіональних Ініціатив”
Зав.відділення Новороздільського
Молодіжного центру праці.

ФОТО З ТАБОРУ (архів):

Bookmark and Share