Десятки тисяч студентів замерзають у гуртожитках та навчальних корпусах


3 листопада 2007 року Українською асоціацією студентського самоврядування було надіслано звернення до Президента Україна Віктора Ющенко та Генерального прокурора України Олександра Медведька від представників органів студентського самоврядування східних і південних районів України у зв’язку з надзвичайною ситуацією, що склалася через відсутність опалення у навчальних корпусах та студентських і аспірантських гуртожитках.

Українською асоціацією студентського самоврядування був створений Надзвичайний комітет захисту здоров’я студентів, завданням якого є моніторинг температурного режиму у вузах безпосередньо на місцях. На даний момент температура у навчальних та житлових приміщеннях значної частини вузів є суттєво нижчою від установленої санітарними нормативами, тому здоров’я студентів знаходиться під серйозною загрозою. В той же час, адміністрації цих вузів, які за таких обставин зобов’язані були зупинити навчання та розпустити студентів по домівках до виправлення ситуації, не здійснили цих необхідних кроків, а незаконно продовжують навчальний процес.

Як повідомила Телевізійна служба новин каналу 1+1 2 листопада 2007 року, студенти Тернопільського інституту економіки і підприємництва мерзнуть і відмовляються, з дозволу ректорату, ходити на заняття. Попервах заняття проводили в аудиторіях з сонячної сторони, а потім обігріли дві аудиторії для заочників. Навчальний заклад став заручником нерозторопності керівників компанії, яка б мала обігрівати заклад. Грошей на ремонт традиційно не знайшлося якраз під похолодання. Сидить без опалення і Горлівський державний інститут іноземних мов. І студенти, і викладачі у верхньому одязі. Тут прогулювати не дозволяють - під загрозою звільнення.

Міністерство освіти і науки України не вжило необхідних заходів для оперативного реагування на цю ситуацію.

-------------------------------------------------------------------------------
За додатковою інформацією
звертайтесь, будь-ласка, до
Олексія Кляшторного
голови Секретаріату УАСС
8067 548 77 28
044 360 52 98
uass@ua.fm


Bookmark and Share