УКРАЇНОЮ ВВОСЬМЕ ЛУНАЮТЬ „СУРМИ ЗВИТЯГИ”


Уже ввосьме залунали в усіх куточках України „Сурми звитяги”. З 14 жовтня по 2 грудня 2007 року діти, учнівська та студентська молодь України й української діаспори зможуть перевірити свою майстерність і позмагатися у виконанні кращих мистецьких творів патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу в ХХ столітті. Стартував восьмий дитячо-юнацький фестиваль мистецтв „СУРМИ ЗВИТЯГИ”.

У жовтні в селах і містах України відбувся відбірковий перший тур фестивалю „Сурми звитяги”. І уже 2-4 листопада у приміщенні Львівського міського палацу культури ім. Гната Хоткевича відбувся обласний відбірковий тур 8-го Всеукраїнського фестивалю мистецтв „Сурми звитяги”. Три дні на одній з найкращих сцен Львова юні митці з закладів освіти більшості районів області та міста змагалися за право брати участь у Всеукраїнському турі фестивалю. Відрадно, що переважна більшість учасників виконали умови конкурсу. Багато з них провели пошукову роботу з вибору композицій фестивальної програми. Прикметно, що зі сцени лунали не лише відомі композиції, а й авторські та призабуті мистецькі твори. Тому журі та глядачі мали можливість почути пісні національно-визвольної боротьби підпілля ОУН і УПА, записані безпосередньо з уст живих її учасників.

Високим мистецьким рівнем, глибоким проникненням у тематику конкурсу відзначилися колективи та окремі виконавці Сокальського, Радехівського, Бродівського та Жовківського районів, Шевченківського та Франківського районів м. Львова, а також міст Стебника та Ходорова.

Усього в обласному відбірковому турі взяли участь понад 200 мистецьких колективів, солістів та читців патріотичної лірики. 68 з представлених номерів, за рішенням компетентного журі, глядачі матимуть змогу побачити у Всеукраїнському турі, який відбуватиметься 17-18 листопада у МПК ім. Г. Хоткевича.


Фестиваль „Сурми звитяги”, який народився та змужнів у Львові і цього року традиційно об’єднає талановитих юнаків та дівчат не лише з „міста Лева”, а й з усієї України. Не дивно, що провідною метою, яку ставлять перед собою організатори фестивалю, є донесення кращих зразків української патріотичної пісні та поезії у найширші кола молодіжного середовища. Тому організатори прагнуть, щоб молодь активно вивчала пісенну спадщину січового стрілецтва, Української Галицької Армії, Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії.
До 29 жовтня у містах, районах, областях України та громадах української діаспори проходив перший тур „Сурмів звитяги”. Другий, обласний, тур відбувся 2-4 листопада у Львові у міському Палаці культури ім. Г. Хоткевича. Всеукраїнський тур відбуватиметься
17-18 листопада також у міському Палаці культури ім. Гната Хоткевича. І вже 2 грудня львів’яни та гості міста матимуть чудову нагоду побувати на святковому гала-концерті лауреатів та гостей фестивалю, який відбудеться у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької.
Д
ля того, щоб стати лауреатом фестивалю, потрібно бути найкращим у таких номінаціях:
1. солісти-вокалісти;
2. вокальні та вокально-інструментальні ансамблі;
3. хорові колективи, капели та ансамблі бандуристів;
4. літературно-музичні композиції.

Обов’язковим для виконання твором у перших трьох номінаціях є пісня періоду визвольних змагань першої половини ХХ століття або сучасний твір, присвячений визвольним змаганням, окремим подіям та героям вказаного періоду. Також учасники фестивалю мають виконати довільну пісню патріотичного спрямування.

Учасники фестивалю, котрі змагатимуться у четвертій номінації, мають підготувати віршові та прозові твори або літературно-музичні композиції національно-патріотичного спрямування.

До слова, у рамках восьмих „Сурмів звитяг” проходитиме низка конкурсів, як-от на кращу живописну, графічну або декоративно-тематичну композиції, конкурси духових оркестрів, художнього читання, авторської пісні та героїко-патріотичної хореографічної композиції.

Оцінюватиме композиції вимогливе журі, у складі якого – традиційно – провідні митці Львова. Так головою журі фестивалю є Народний артист України, член-кореспондент Академії мистецтв України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, композитор Мирослав Скорик. Членами журі є, зокрема, диригент, викладач відділу музичного мистецтва Львівського національного університету ім. І. Франка Юрій Антків, заслужений діяч мистецтв України та Росії Мирон Лукавецький, заслужений працівник культури України Валентина Вартовник, керівник Львівського обласного відділення Центру національного відродження ім. С. Бандери, керівник ГЦ ВГО „Наша Україна” у Львівській області Юрій Антоняк.

Головою оргкомітету восьмих „Сурм звитяги” уже традиційно є голова Львівської обласної державної адміністрації Петро Олійник, а його незмінним директором – Володимир Степанишин, голова правління ГО „Сурми звитяги”.

Прикметно, що восьмий дитячо-юнацький фестиваль мистецтв патріотичної пісні „Сурми звитяги” присвячений сторіччю від дня народження Головного командира УПА Романа Шухевича – генерал-хорунжого Тараса Чупринки, 65-їй річниці створення Української Повстанської Армії та 90-й річниці проголошення ЗУНР. Та попри те, що фестиваль черпає наснагу у славному минулому української нації, неодмінною вимогою до його учасників залишається, творчо переосмисливши національні здобутки, сучасне прочитання українського патріотичного мистецтва.

Оргкомітет фестивалю „Сурми звитяги”
Контактні телефони: 8 (032) 297-54-91, 8 (097) 993 41 50.
Електронна пошта: nupress@ukr.net, vira_hoi@yahoo.com
Bookmark and Share