Наступним міністром молоді буде Ілля Шевляк!?


Хто ж буде міністром молоді ? Наразі «вилилася» інформація про те, що розглядається дві кандидатури призначення міністра молоді – Юрій Павленко, який вже обіймав дану посаду після у 2005-06 роках у Кабінеті Міністрів Ю.Тимошенко, Ю.Єханурова та В.Януковича, та його незмінний заступник в усіх 3-х урядах, - Ілля Шевляк. Раніше також розглядалося питання призначення Святослава Вакарчука, але кандидатура лідера «Океану» станом на початок листопада відкладена.

Цікаво, що всі кандидати на посаду міністра знаходяться поза припартійними молодіжними організаціями, що наразі тільки підкреслює слабість молодіжних організацій. Зокрема, з числа керівних органів ВМГО учасників-коаліції молодіжних організацій «Наша Україна – Народна Самооборона» (Молодіжний Союз “Наша Україна”, “Молодий рух”, “Молодий народний рух”, “Український молодіжний собор”, “Об’єднання студіюючої молоді „Зарево”, “Християнсько-демократичний союз молоді” та “Українська народна молодь”) жодний з керівників не став народним депутатом (дивіться докладніше - http://www.fri.net.ua/loadsnews.php?id=1515). Крім того, зазначені молодіжні організації абсолютно ігнорують обговорення питання роботи майбутнього міністерства зі втілення програмних завдань і принципів блоку, реалізації передвиборчих обіцянок. Із зазначених організацій, виключно Голова ВМГО «Молодіжний Союз «Наша Україна» Степан Барна розглядається партіями-учасниками блоку, як кандидатура на посаду заступника міністра.

Усе це говорить про надзвичайну слабкість припартійного молодіжного блоку і тих молодіжних організацій, які співпрацюють з НУНС. Та й саме призначення молодого і амбітного Іллі на посаду міністра залежить і від того, чи отримає іншу посаду, наприклад, гуманітарного віце-прем’єра, Юрій Павленко і чи відбудеться коаліція НУНС-БЮТ взагалі. Хоча можна легко спрогнозувати і інше, - у випадку створення широкої коаліції за участі Партії Регіонів та Блоку Литвина, посада міністра молоді скоріш за все знову ж таки залишиться за Віктором Ющенко.

Щодо припартійних молодіжних організацій, то для них призначення Іллі Шевляка, який часто йде відкрито на контакт з реально працюючими молодіжними структурами, це шанс або наростити власні сили та, вже при формуванні наступного уряду, виявити значно серйозніші потуги, або кінцево закінчити власний розвиток, таким чином, даючи поштовх для виникнення нових припартійних молодіжних структур. Та й цілком легко можна спрогнозувати, що у випадку створення нової партії відбудеться створення однойменної молодіжної організації, так як це зробила колись Українська Народна Партія створюючи «Українську Народну Молодь»…

Правда якось важко сприймається сьогодні теза, що Голова політради блоку НУНС, Лідер партії НСНУ В’ячеслав Кириленко завдячує своєму стрімкому зростанню багаторічному головуванню у Всеукраїнській молодіжній громадській організації «Молодий Рух» !?

Сергій Орел,
редактор порталу


Bookmark and Share