конкурс в рамках проекту партнерства Канада – Україна «Регіональне врядування та розвиток»


Обласний молодіжний конкурс «Я творю майбутнє свого краю» проводився в рамках проекту партнерства Канада – Україна «Регіональне врядування та розвиток» в Запорізькій області.
Конкурс було оголошено в травні 2007 року і він тривав до 15 жовтня. Метою даного конкурсу було залучення молоді до участі у стратегічному плануванні майбутнього Запорізького регіону за пріоритетними напрямками розвитку Запорізького краю: екологічний, історико-культурний та курортно-туристичний, інноваційно-інвестиційний.
Журі розглянуло всі надіслані роботи і визначило переможців:
За екологічним напрямком:
1. Єлькін Андрій - член дитячо-юнацької громадської організації «Республика Мечта», за розробку сайту «Відкритий сайт громадських екологічних організацій Запорізької області». Номінація: «Проекти громадських організацій»
2. Людмила Шпигун – директор Центру еколого-натуралістичної творчості молоді, м. Енергодар, за роботу «Зелений паросток майбутнього» (екологічна акція). Номінація: «Проекти позашкільних установ»
3. Марат Досполов – студент факультету управління ГУ «ЗІДМУ» за презентацію «Екологічні проблеми Запоріжжя та шляхи їх вирішення». Номінація: «Проекти студентів ВНЗ»

За історико-культурним та курортно-туристичним напрямком:
1. Оксана Оргієць – заступник голови Бердянської районної державної адміністрації, за проект «Створення міжрайонного Центру розвитку туризму «Азовські простори». Номінація: «Проекти представників органів влади та місцевого самоврядування»
2. Валентина Василинець – учениця 7 класу Різдвянської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Миколи Попкова, Новомиколаївський район. Номінація: «Проекти учнів шкіл»
3. Ольга Фролова – куратор проектів ВСГО «Наша Україна» за дослідницький проект «Історико-культурні та курортно-туристичні маршрути Запорізької області». Номінація: «Проекти громадських організацій»
4. Григорій Колодяжний – представника медіа-компанії «Укрпростір» за проект «Туристична карта Запоріжжя». Номінація: «Проекти громадських організацій»/

За інноваційно-інвестиційним напрямком:
1. Щербак Арсен – учень 11 класу Лисогірського навчально-виховного комплексу, Запорізький район. Номінація: «Проекти учнів шкіл»

Молодь запропонувала реальні ідеї, які будуть включені в Стратегію розвитку Запорізької області.


5 листопада 2007 року в Торговельно-промисловій палаті відбувся регіональний форум «Розробка та впровадження регіональних стратегій: сучасна практика».

З 2006 року в Запорізькій області розробляється Стратегія розвитку регіону за участю представників влади, бізнесу і громадськості. Цей процес став можливим за підтримки Проекту партнерства Канада-Україна “Регіональне врядування та розвиток», Запорізької державної обласної адміністрації та Запорізької обласної ради.
Регіональний форум «Розробка та впровадження регіональних стратегій: сучасна практика» проводився з метою обміну досвідом стратегічного планування розвитку інших регіонів України та провінції Онтаріо (Канада).
На форумі про свої розробки Стратегії доповіли представники влади пілотних районів Запорізької області, а саме – міста Енергодар, Токмака і Токмацького району, чотирьох районів Приморської території. Про свій досвід розробки і реалізації подібної Стратегії доповіли учасники проекту «Регіональне врядування та розвиток» Закарпаття і Донбасу, де документ на сьогодні вже складений і втілюється у життя. У кожному регіоні громадськістю були визначені свої пріоритети, але всі вони відповідали напрямкам розвитку країни. У кожному з регіонів як пріоритетні висунуті екологічний і туристичний напрямки.
Про досвід розвитку туризму в провінції Онтаріо (Канада) розповів аналітик відділу економічного розвитку Міністерства сільського господарства та розвитку сільських територій (провінція Онтаріо, Канада) Ендрю Балагура, і висловив пропозиції щодо розробки документа Стратегії в нашому регіоні, відзначивши. що Запорізька область має великий потенціал.
Запорізька обласна Стратегія буде містити всі пропозиції від районів. Розробники пообіцяли врахувати всі надані зауваження та поради в регіональному документі, який, вже у готовому вигляді, буде винесений на обговорення громадськості, а також на сесії обласної ради до кінця поточного року.

У заході взяли участь:
- Володимир Кальцев, заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації
- Леонід Анісімов, заступник голови Запорізької обласної ради
- Елла Слепян, начальник головного управління економіки Запорізької обласної державної адміністрації
- Володимир Глазунов, голова регіональної Громадської Робочої групи зі стратегічного планування
- Лариса Сізінцова, начальник управління культури та туризму Запорізької обласної державної адміністрації
- Ендрю Фарнкомб, директор проекту партнерства Канада-Україна «Регіональне врядування та розвиток», Канадський інститут урбаністики
- Ендрю Балагура, аналітик, відділ економічного розвитку, Міністерство сільського господарства та розвитку сільських територій, провінція Онтаріо, Канада
- Олександр Кулібов, міський голова м. Енергодар
- Андрій Мамчак, начальник відділу економіки виконкому Токмацької міської ради;
- Олена Калініна, перший заступник голови Токмацької районної державної адміністрації
- Оксана Оргієць, заступник голови Бердянської районної державної адміністрації
- Наталія Носа-Пилипенко, керівник проекту партнерства Канада – Україна «Регіональне врядування та розвиток» в Закарпатській області
- Василь Бринзович, заступник голови Закарпатської обласної ради
- Ольга Бурлик, представник проекту DFID «Соціально-економічне відродження Донбасу»;
- Ірина Калініна, заступник голови Перевальської райдержадміністрації, Луганська область.


Bookmark and Share