У Сумах проведено прес-клуб щодо впливу студентського самоврядування на молодіжну політику


У заході взяли участь голова СОКМО Георгій Сахнюк, начальник управління у справах молоді та спорту Сумської ОДА Віктор Бобиренко, провідний спеціаліст управління освіти та науки Сумської ОДА Ірина Трофименко, представники органів студентського самоврядування вузів м. Суми, представники Студентського братства Сумщини, журналісти.

Георгій Сахнюк презентував проект Сумського обласного комітету молодіжних організацій «Підвищення студентської активності через залучення молоді до діяльності органів студентського самоврядування» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. У рамках проекту передбачено проведення ряду семінарів для студентів сумських вузів, викладачів; проведення молодіжної студентської конференції; конкурс на кращий проект положення або змін до статутів вузів; видання молодіжного студентського бюлетеню. Серед завдань проекту – навчити представників вузів роботі в команді, основ громадянського представництва та комунікацій; підготувати нові кадри та підвищити їх рівень для діяльності в органах студентського самоврядування тощо.

Керівник проекту також проаналізував діяльність органів студентського самоврядування у вузах міста та області, звернув увагу на питання співпраці студентів з профкомами вузів, відсутність законодавчого підґрунтя для діяльності, а також – що стосується підтримки та фінансування з боку влади студентських ініціатив.
Георгій Сахнюк переконаний, що підтримка студентського середовища сьогодні необхідна. Вона має сприяти розширенню та посиленню реальних прав студентського самоврядування на рівні вузів та самоорганізації студентів на рівні гуртожитків.

Віктор Бобиренко зазначив, що представники органів державної влади будуть підтримувати і надалі студентські проекти. Попередні роки засвідчили, що студенти є силою, з якою треба рахуватись.
Представники студентства, зокрема член колегії Всеукраїнської студентської ради Анна Товстуха висловила свою думку з приводу ефективності реалізації молодіжної політики щодо підтримки студентства та того, як її можна поліпшити. Проректор СумДУ Зоряна Бунковська розповіла про проведення роботи студентського самоврядування в гуртожитках, яка спрямована на покращення організації соціально-побутових умов проживання.

Неля Лайко, менеджер проектів СОКМО

Bookmark and Share