Молодь проти корупції


Особливо студентів хвилював високий рівень корупції в вищій школі області та України в цілому.

За підсумками загальнонаціонального опитування громадської думки щодо стану корупції в Україні, який проводився Київським міжнародним інститутом соціології в січні-квітні 2007 року, рівень корупції в вищих навчальних закладах займає п’яте місце після ДАЇ, міліції, медицини та судів.

Опитування проходило в рамках проекту „Гідна Україна”. На жаль для всіх нас ствердження про високий рівень корупції в вузах було підтверджено різноманітними прикладами з власного досвіду студентів. „Корупція це ворог, з яким ми зустрічаємося в університеті, а під час сесії ми вимушені ставати з нею друзями.....” – саме так описала ситуацію одна з учасниць тренінгу. Під час тренінгу молоді люди давали таке визначення корупції як – „чума 21 століття”, „нечесна гра”, „штучне щастя”, „брудні гроші”, „сніжний ком”, „замкнуте коло”. Найбільш активно дискували на теми «як запобігти корупційним діям?”, „де проходить межа між хабарем та вдячністю”, „хто більше винен той хто бере чи той хто дає хабара?”, а також „якою є вартість корупції для пересічного українця”. Саме ці дискусії змусили учасників замислитися над причинами та наслідками корупції в державі.

Студенти мали дуже оптимістичний настрій щодо процесу подолання цього негативного явища, тому під час роботи постійно лунали такі лозунги як „это хуже войны и преступности, называется просто коррупция», «стоп корупція» «зупинемо корупцію разом», «почни з себе та своїх друзів і ситуація зміниться та краще” .... Всі учасники разом прийшли до висновків, що боротьбу та подолання корупції треба кожному починати з себе: нетерпимо відноситись до беззаконня.

Після підготовки тренерів, кожен з 40 учасників проведе 10 тренінгових занять (вчителі для школярів, студенти для однокурсників) за темою „Протидія корупції”, поширюючи знання серед молоді, а також матимуть можливість взяти участь у дебатах для школярів та студентів та обговорити тему „Роль молоді в процесі подолання корупції”, що плануються в грудні цього року.

Реалізація проекту „Молодь проти корупції” можлива завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Корпорацію Виклики Тисячоліття (МСС) та Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI).

Донецький молодіжний дебатний центр

Андрій Донець

Bookmark and Share