"Молодіжна школа муніципального управління": кадри вирішують все


Після розпаду Радянського Союзу наша молода держава Україна зіткнулася з безліччю складних і, на перший погляд, неподоланних проблем. Перш за все це брак управлінських кадрів – молодих, перспективних, а що найголовніше, ідейних та патріотичних людей. Звичайно, такі люди були, але не у владі і навіть не мали можливості туди проникнути, адже радянська номенклатура і не думала прощатись із чиновницькими кріслами чи відмовлятись від свого величезного впливу. Лише після перемоги демократичної мирної помаранчевої революції її вдалося витіснити і, як ми бачимо, для цього знадобилось дуже багато часу. Ті, хто зробили це – молоді, вольові та сильні духом люди, пробудили в українців почуття відповідальності, гордості та віри у свою країну.
Сьогодні вони продовжують свою діяльність. На Волині у місті Луцьку вона втілилась у проект "Молодіжна школа муніципального управління" ініціаторами якого виступили Волинська обласна молодіжна громадська організація "Асоціація Молодих Реформаторів (АМоРе)" та Студентська профспілка Волинського національного університету ім. Лесі Українки при підтримці Проекту "Голос громадськості". Ціллю організаторів було залучення молоді до участі в управлінні державними справами на місцевому рівні, учать в прийнятті рішень на рівні міста, ознайомлення з роботою муніципальних органів, підвищення рівня громадсько-політичної культури та свідомості.
Протягом вересня відбувалось інформування молоді міста про проект та прийом заявок-анкет учасників. Для часті у проекті було відібрано 40 молодих людей віком від 18 до 23 років. Серед них були і студенти, і ті хто вже працює, але кожен з них зацікавився принципами та механізмами діяльності органів місцевого самоврядування і був готовий активно включитися у їх роботу.
"Молодіжна школа муніципального управління" почала працювати на початку жовтня 2007р. На першому етапі молодь дізналась про природу та організаційно-правові засади місцевого самоврядування, про структуру Луцької міської ради та її виконавчих органів, склад депутатського корпусу ради, процедуру відбору кадрів для підрозділів міської ради, механізми громадського впливу на рішення цих органів. Експертами з цих питань виступили депутат міської ради, працівники Луцького міськвиконкому, представники громадських організацій міста. Відбулась зустріч учасників проекту й з міським головою Богданом Шибою. Він закликав молодих людей впевнено іти до своєї мети, не зупинятися на півдорозі, серйозно підготуватись до наступного етапу – етапу стажування та запевнив, що ті з учасників, хто успішно закінчить "Школу муніципального управління" будуть зараховані у кадровий резерв. Міський голова завірив молодих людей у відкритості конкурсів на заміщення посад у Луцькій міській раді і запросив їх до участі у конкурсах, а відповідно й на роботу у виконавчі органи міськради.
Наступним етапом "Школи" було стажування учасників у підрозділах виконавчих органів Луцької міської ради, яке тривало два тижні. Тут молоді люди не лише побачили щоденну роботу службовців органів місцевого самоврядування, а й мали можливість відчути себе повноцінним працівником міської ради, долучитися до виконання доручень та завдань, що сприяло набуттю досвіду та практичних навиків роботи в муніципальних органах влади.
Підсумком навчання стало тестування учасників проекту на знання пройдених тем. Найкращих випускників "Школи" було рекомендовано депутатам Луцької міської ради в якості громадських помічників, а тим, хто успішно здали тест, 14 листопада 2007 р. в залі засідань Луцької міської ради, було вручено сертифікати про проходження "Молодіжної школи муніципального управління". Участь у відзначенні учасників проекту взяв Владислав Стемковський – заступник міського голови, керуючий справами міськвиконкому, який привітав ініціаторів з втіленням у життя їх ідеї, а учасників – з успішним завершенням проекту. Також він висловив надію, що цей проект не стане останнім, і запропонував організаторам проекту звернутися по підтримку на наступний рік до Відділу сім’ї та молоді Луцької міської ради.

amore.volyn@gmail.com
Bookmark and Share

Домашняя передержка животных москва dressirovka-sobak-moskve.ru.