Сприяння розвитку НДО і ініціативних груп громадян в районах Одеської області


Проект виконувався при підтримці Східно-європейського демократичного центру (Польща) і був направлений на сприяння розвитку громадської активності в районах Одеської області, шляхом активізації і підвищення ефективності діяльності існуючих і сприяння створенню нових НДО (НДО - недержавна організація) і ініціативних груп громадян.

Минулого року, завдяки підтримці Східно-європейського демократичного центру, наші організації вже виконали аналогічний проект, який дав позитивні результати. Для збереження і розвитку цих результатів, ми провели подібний проект і цього року, і продовжуватимемо роботу в цьому напрямі і надалі.

Проект стартував в квітні поточного року, для його виконання в Одеській області створена координаційна група у складі Одеської обласної організації КВУ і Одеського обласного прес-клубу «Порто-франко».

В рамках проекту було проведено 4 інформаційно-освітні тренінги (Ізмаїл, Білгород-Дністровський, Роздільна, Котовськ) для НДО і ініціативних груп громадян в районах і містах Одеської області (правові основи діяльності НДО, ініціативних груп, створення НДО і ініціативних груп, розробка стратегії діяльності, менеджмент і фінансовий менеджмент, фандрейзинг, піар-діяльність). У тренінгах взяло участь 57 представників НДО і ініціативних груп громадян даних районів.

Окрім цього, в ході виконання проекту був проведений конкурс мікро-грантов для НГО і ініціативних груп громадян з районів області.

Метою проведення конкурсу мікро-грантів було отримання та закріплення НДО і ініціативними групами громадян нових знань і навиків, почерпнутих під час учбово-просвітницьких тренінгів. Також в рамках конкурсу, НДО і ініціативні групи з районів області мали нагоду спробувати свої сили і написанні і реалізації проектів і таким чином одержати додатковий імпульс для свого розвитку.

За умов конкурсу, мікро-гранти надавалися на розвиток громадської активності на рівні місцевих общин в районах області, сприяння рішенню актуальних соціальних (допомога самотнім пенсіонерам і інвалідам) і екологічних (прибирання від побутового сміття сільських територій, лісових, водних об'єктів і ін.) проблем, профілактику інфекційних захворювань, алкоголізму, наркоманії, ВІЛ/СНІД серед дітей і сільської молоді шляхом проведення інформаційних акцій, тематичних лекцій/семінарів і ін..

Результати конкурсу визначала конкурсна комісія, до складу якої увійшли Бойко А. М. (глава Одеської обласної організації КВУ), Бондаренко Н. О. (координатор проекту «Сприяння розвитку НДО і ініціативних груп громадян в районах Одеської області», КВУ), Долматова І. В. (журналіст), Станчев А. Г. (голова Одеського обласного прес-клубу «Порто-франко»), Трепалюк А. (координатор проектів ОГОО „Лицем до лиця”, м. Одеса), Лєвих Л. (координатор проектів ГО „Наші діти”, м. Одеса).

За наслідками засідання комісії було визначено 4 переможці:

1.) Громадська організація «Пролісок», м. Білгород-Дністровський з проектом „Освіта і Я”.

В рамках проекту була проведена інформаційно – просвітницька кампанія серед молодих батьків дітей з особливими потребами.
У даній кампанії батьки одержали інформацію про права своїх дітей на освіту, про те, як зайняти свою дитину, використовуючи підручні і природні матеріали. Був організований обмін досвідом між сім'ями, до складу яких входять діти з особливими потребами.

2.) Ініціативна група громадян р. Роздільна з проектом
« Організація молодіжного тренінг-табору в смт. Лиманське».

В рамках проекту був організований і проведений десятиденний табір з метою просвіти молоді району щодо здорового способу життя.

3.) Ініціативна група громадян р. Ізмаїл з проектом
« Наркоманія і алкоголізм – соціальна проблема суспільства ».

В рамках проекту серед учнів школи № 2 м. Ізмаїл. була проведена інформаційно –просвітницька кампанія, направлена на формування у молоді уявлення про наркоманію і алкоголізм, як найбільш небезпечному соціальному явищі.

4) Ініціативна група громадян р. Ізмаїл з проектом
« Влада – молодіжним радам! ».

В рамках проекту в м. Ізмаїл був проведений круглий стіл з участю молодіжних лідерів
м. Ізмаїла, м. Херсона, представників громадських організацій, органів влади і ЗМІ.
В рамках круглого столу пройшов обмін позитивним досвідом між представниками активної молоді Херсона і Ізмаїла в створенні міських молодіжних рад.

Всього в рамках конкурсу мікро-грантів було розподілено 4000 гривень.

В ході проекту виявлялася інформаційна і консультантська підтримка НДО і ініціативним групам з районів області (розповсюдження інформації про поточні грантові конкурси; надання консультативної підтримки при написанні грантових заявок і інша діяльність направлена на ліквідацію «інформаційного голоду» і браку досвіду), сприяння налагодженню партнерських зв'язків між ними.

Довгостроковий вплив проекту полягає у тому, що НДО і ініціативні групи громадян, які одержать в рамках проекту інформацію, нові знання і навики, матимуть більше шансів на виживання і продовження діяльності на користь общин своїх населених пунктів і стануть фундаментом для формування стабільного громадянського суспільства в районах Одеської області.

Bookmark and Share