Олександр Солонтай: „Сучасна система держфінансування – це „корупційна голка” для МГО”


Олександр зазначив, що більшість українських молодіжних організацій отримують державне фінансування за системою „відкату” (отримані кошти ВМГО або відмивають, або ж повертають певну частину з отриманого „благодійникам”).

„Члени комісій, які розподіляють кошти, фінансують організації за принципом „наближеності”, а то й взагалі можуть очолювати ті організації, яким самі ж і надають фінансування. Ще один варіант корупційних схем – створення великої кількості фіктивних організацій, через які просто „оприходують” кошти. В результаті моніторингу виявляється, що багато із тих МГО, діяльність яких було профінансовано, насправді жодної діяльності не провадили! Відсутні будь-які фінансові творчі звіти про виконані проекти. Не було жодних згадок про якусь їх роботу у засобах масової інформації. Більше того, виявилося, що існують організації Які зареєстровані за одними і тими ж адресами. Детальніша перевірка показує, що за цими адресами жодні офіси цих молодіжних організацій ніколи не знаходились, і насправді це можуть бути звичайні квартири”, - розповів Олександр Солонтай.

„ФРІ чітко заявила свою позицію та свої очікування щодо зміни порядку взаємодії між владою та МГО. Нинішній стан речей лише сприяє розвитку корупції. Якщо наявну систему фінансування перенести на інші громадські організації (не лише молодіжні), то вся система НДО в Україні буде підсаджена на корупційну „голку”!” – наголосив голова „Фундації Регіональних Ініціатив”.

„Саме тому комітет „Молодіжний контроль”, до складу якого окрім ФРІ входять також ВМГО „Спілка Української Молоді в Україні”, ВМГО „Молодий Рух” та ВМГО „Демократичний Альянс”, наполягає на тому, що на кожну закладену у бюджеті копійку на фінансування МГО повинна бути закладена копійка на здійснення контролю за порядком та ефективністю фінансуванням”, - підсумував Олександр Солонтай.

До слова, на зазначеній конференції, тема якої звучала як "Державна політика сприяння розвитку громадянського суспільства. Нові пріоритети", самі представники державної влади з боку міністерства молоді, на відміну від колег з міністерства праці та соціальної політики, які також здійснюють фінансування ГО, були практично відсутні, хоча підтверджували свою присутність.

Прес-служба ФРІ

Bookmark and Share