АКТИВІЗАЦІЯ МОЛОДІ В РАЙОНАХ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Саме з цією метою програма “Розвиток громадської ініціативи серед молоді” реалізовується Полтавською координаційної групою до складу якої входить Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій (місто Кременчук) та Молодіжний Парламент Полтавщини (місто Полтава) за підтримки Східноєвропейського Демократичного Центру. У реалізації цієї програми нам допомагає Молодіжний Парламент Кременчука та Кременчуцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Упродовж останніх двох тижнів у рамках програми «Розвиток громадської ініціативи серед молоді» у Глобинському, Козельщанському, Кременчуцькому та Кобеляцькому районах були проведені семінари-тренінги, участь у яких прийняла активна шкільна молодь.

м. Градизьк Глобинського району

27 жовтня у місті Градизьк Глобинського району був проведений семінар-тренінг для активної шкільної молоді з трьох шкіл міста. Учасники з самого початку мали добрий настрій і величезне бажання дізнатися щось нове. На початку тренінгу організатори розповіли про сам проект, у рамках якого приїхали до Градизька та дізналися очікування учасників від усього проекту, який реалізовується на теренах Полтавської області.

Під час спілкування було розглянуто багато тем, які безпосередньо стосуються молоді містечка. Так, школярі підняли питання забруднення парків та вулиць, байдужість населення до проблем Градизька та відсутність вищих навчальних закладів у населеному пункті. Почули ми також і багато глобальних проблем, як то: незайнятість населення, велика кількість безпритульних та соціальна не влаштованість дітей у притулках. Під час двогодинного тренінгу, організатори і учасники навчалися один у одного, спілкувалися, грали, дебатували і сміялися –словом, час провели корисно. Сподіваємось, що ця ініціатива не лишиться пустим звуком і її результатом стане створення потужної молодіжної організації у місті Градизьк.

с. Галещина Козельщанського району

09 листопада в загальноосвітній школі с. Галещина був проведений семінар – тренінг для молодих активістів. Участь у тренінгу взяло близько 30 осіб, це молодь 9, 10 класів, яка прагне своїми зусиллями змінити своє село на краще. Серед розглянутих проблем молоді в селі, найгостріші були виділені наступні: проблема спорту, а саме, замала кількість спортивних майданчиків; друга проблема відсутність гуртків, які б дали можливість розвинути свої здібності, а також дасть змогу молоді зайнятися корисною справою; третя проблема, яка турбує майже всі райони - засміченість.

с. Недогарки Кременчуцького району

09 листопада спільно з створеною цього року МГО КРО «Молода громада» була реалізована локальна ініціатива по вирішенню проблем територіальної громади. У рамках реалізації була проведена екологічна вечірка «Green drive», яка була направлена на те, щоб навчити молодь не смітити у своєму селі. Також було проведено конкурс екологічних газет, які зробили школярі разом із своїм класом.

м. Кобеляки Полтавської області

16 листопада був проведений тренінг у загальноосвітній школі № 2 ім. Олеся Гончара м. Кобеляки. У тренінгу взяли участь учні 8, 9, 10, 11 класів – всього близько 30. На початку тренінгу учасників ознайомили з станом та перспективами розвитку молодіжної політики в регіоні, було представлено Східноєвропейський демократичний центр та його програми. Молоді було запропоновано визначити 10 проблем які хвилюють молодь Кобеляк, після цього вже рейтинговим голосуванням визначили 4 основні проблеми. Саме над їх вирішенням працювали 4 нові умовні організації які створили учасники тренінгу. У перспективі створення реальних молодіжних організацій. Участь у заході взяли представники управління з питань внутрішньої політики районної державної адміністрації, центру соціальних служб для молоді, журналісти.


Світлана Пищита,
голова Кременчуцького міського комітету молодіжних організаційBookmark and Share