Розпочато проект “Студенти для органів місцевого самоврядування”


Донецька міська молодіжна громадська організація “Молодіжний Центр зайнятості” (ДММГО “МЗЦ”) спільно з громадською організацією “Молодіжна альтернатива” (м. Київ) розпочали реалізацію в Донецькій області проекту “Студенти для органів місцевого самоврядування”. Подібний проект реалізовується в інших містах України – Вінниці, Одесі, Сімферополі, Севастополі, Дніпропетровську, Тернополі та Запоріжжі.

Мета проекту - підвищення статусу місцевого самоврядування в очах молоді шляхом стажування студентів 3-5 курсів вищих навчальних закладів у комісіях міських та обласних рад.

Проект схожої спрямованості – “Студенти для парламенту” був успішно застосований “Молодіжною альтернативою” в період з 1999 по 2004 рік. За цей час близько 250 студентів пройшли стажування у Верховній Раді, багато з них пізніше були залучені до роботи в державних установах, дослідницьких інститутах, банківській сфері.

Аналогічні цілі переслідує й проект “Студенти для органів місцевого самоврядування”, проте на регіональному рівні.

Проектом передбачено, що протягом 5 місяців (березень – червень) шість учасників проекту – студентів ВНЗів Донецьку:
- будуть стажуватись у комісіях Донецької міської та Донецької обласної рад;
- братимуть участь у Всеукраїнських семінарах та тренінгах з питань розвитку місцевого самоврядування в регіональних центрах України;
- відвідають Верховну Раду, де обговорять з депутатами від Донеччини питання захисту регіональних інтересів.

Цікавість та актуальність проекту “Студенти для органів місцевого самоврядування” полягає в тому, що він є одним із перших в Україні, що спрямований на реалізацію пропозицій щодо посилення ролі місцевого самоврядування у процесах демократизації суспільства.

Учасники проекту від Донецька – студенти ВНЗів протягом 2-3 квітня 2005 року в Києві відвідали тренінги та лекції щодо розвитку місцевого самоврядування в Україні.

15 квітня 2005 року учасники проекту Наталіна Н., Мала К., Солдатенко Г., Кривенко О., Семенов А., Нємцов Є. відвідали Донецьку міську раду, де були розподілені по спеціальним комісіям, у засіданні яких вони братимуть безпосередню участь протягом стажування. У понеділок, 18 квітня, ці студенти вперше будуть присутніми на засіданні комісій Донецької міськради.
Планується проведення в період з 14 по 15 травня лекцій та тренінгів для всіх учасників цього проекту зі всієї України в Донецьку.

Логічним завершенням реалізації проекту “Студенти для місцевого самоврядування” стане видання та розповсюдження серед вищих навчальних закладів України брошури зі звітами учасників стажувань та їх пропозиціями щодо посилення ролі місцевого самоврядування у процесах демократизації суспільства.

Віталій Губін,
Прес-служба ДОО КВУ

Bookmark and Share