Молоді реформатори, яким вже 6 років, та екологи провели природоохоронну акцію


16 квітня 2005 року в місті Луцьку молоді реформатори провели природоохоронну акцію присвячену до Дня довкілля. Ще 31 березня 2005 року громадська організація “Асоціація Молодих Реформаторів” (АМоРе) задекларувала виконкому Луцької міської ради своє бажання допомогти в організації та проведенні природоохоронних заходів у День довкілля 2005 року.

Ідучи назустріч даній ініціативі, відділ природокористування міськвиконкому в рамках проведення загальноміської акції прибирання, закріпив за молодими реформаторами водоохоронну зону невеличкої річки Жидувка, що протікає в районі Луцького підшипникового заводу.

На допомогу собі молоді реформатори запросили студентів-екологів Луцького державного технічного університету. Радо на пропозицію проведення спільної акції відгукнувся й студентський профком ЛДТУ.

Фінансову підтримку в проведенні акції, а саме кошти на закупівлю поліетиленових мішків для сміття та одноразових рукавиць, надав Луцький підшипниковий завод.

Близько 140 молодих людей, представників громадської організації “Асоціація Молодих Реформаторів” (АМоРе) та студентів-екологів ЛДТУ, провели прибирання території довкола річки Жидувка.

На жаль, через недбалість окремих лучан та низький рівень їх екологічної культури, ця невеличка річка перебуває в надзвичайно забрудненому стані. Вода засмічена побутовими відходами, довкола річки розкидано багато сміття. Негативно впливає на екосистему річки й самовільно захоплені господарські ділянки, на яких мешканці прилеглих будинків вирощують сільськогосподарську продукцію. Це спричиняє руйнацію верхнього шару ґрунту, що призводить до засипання русла і знищення водної артерії.

За дві години акції, молодь змогла суттєво очистити дану територію. Було зібрано близько 200 поліетиленових мішків сміття, що ледь помістилися на Камаз, наданий місцевим ЖЕКом для вивозу зібраного. Таким чином молоді люди відзначили День довкілля, зробивши свій невеличкий вклад в очищення рідного міста. Звісно що всього сміття зібрати не вдалося, але навіть проведена робота мала відчутний ефект – територія довкола річки стала більш чистішою та приємною на вигляд. А майбутнє цього невеличкого клаптика природи буде залежати від подальших дій мешканців сусідніх будинків. Адже якщо дана територія і надалі буде зазнавати негативного впливу людей, то ніякі одноразові акції їй не допоможуть.

___________________________________________________________

Шість років АМоРе – все тільки починається

19 квітня 2005 року Волинська обласна молодіжна громадська організація „Асоціація Молодих Реформаторів (АМоРе)” відзначає своє шестиріччя.

З метою сповістити усіх про це була проведена прес-конференція, за участю голови організації Михайла Шелепа та заступника голови АМоРе Сергія Адамчука. Молоді реформатори покликали журналістів також для того, щоб розповісти про свої здобутки та перемоги, що мали місце протягом останнього року.

Для початку було розказано про акцію присвячену Дню довкілля, яку АМоРе спільно з студентами-екологами ЛДТУ провело минулої суботи в районі ЛПЗ довкола невеличкої річки Жидувка.

Далі керівництво АМоРе розповіло про те, чим займалася організація весь минулий рік.
Безперечно, що найбільше часу та зусиль забрали в молодих реформаторів президентські вибори 2004. Члени організації на всіх рівнях кампанії, від роботи у виборчому штабі і до звичайної повсякденної агітації, працювали в команді Віктора Ющенка. І це зрозуміло, адже позиція молодих реформаторів незмінна з 2000 року. АМоРе виступало за зміни в державі і підтримувало на цьому шляху В.Ющенка.

У вільний від агітації час аморівці займались і просвітництвом. В рамках всеукраїнської кампанії “Знаю!” серед молоді міста Луцька, а також серед працівників державних установ, поширювались інформаційні листівки, в яких закликалось до активної позиції виборця та наголошувалось на незаконності впливу будь-кого на вибір людини.

Активну позицію зайняла організація і під час подій “Помаранчевої революції”. Мітинги, діяльність страйкових комітетів, чергування в наметах, організація майдану в місті Луцьку, поїздки в Київ – це те в чому члени „Асоціації Молодих Реформаторів” проявили себе на високому рівні.

Однак не лише пікетами відзначила свою діяльність організація. Після закінчення виборів “Асоціація Молодих Реформаторів” взялася за реалізацію українсько-польського проекту “Знаю, що повинен знати; Знаю, як про це дізнатися; Знаю, де про це дізнаюся”, в рамках якого при міськвиконкомі міста Луцька було відкрито Центр громадської інформації (ЦГІ). На сьогодні Центр успішно діє, надаючи лучанам консультації з питань, що турбують громаду міста.

Важливим напрямком діяльності організації було і є робота зі студентським середовищем. Цей напрямок діяльності організації завжди був пріоритетний. Окрім постійного залучення студентства до діяльності в організації, проведенні мобілізаційних та просвітницьких заходів, АМоРе займалося розвитком структур студентського самоврядування. Так Сергій Адамчук, заступник голови АМоРе, був учасником робочої зустрічі представників студентства з міністром освіти Ніколаєнком щодо ролі студентського самоврядування у процесі розвитку вищої школи. В цьому ж напрямку лежать й недавні події, пов’язані з обранням нових голів студентських профкомів двох найбільших вузів регіону. Так, головою студентського профкому ЛДТУ став член АМоРе, колишній мер наметового містечка Ярослав Якимчук. Студентську профспілку ВДУ очолив голова АМоРе Михайло Шелеп. Враховуючи важливість цих форм самоврядування для виховання та розвитку повноцінного громадянина представники „Асоціації Молодих Реформаторів” декларують свою готовність взятися за розбудову студентських профспілок. Для цього вже розпочато роботу над створенням своєрідної програми відродження студентських профспілок, яка буде впроваджуватися з допомогою інституційної підтримки АМоРе.

Таким чином, організація має нове бачення своєї подальшої діяльності і заявляє про початок нового етапу. В новій державі з новими ідеями.

Джерело - Прес-служба АМоРе, Сергій Адамчук, координатор акції, заступник голови АМоРе, www.civicua.org

Bookmark and Share