У Харкові відбулися міні-дебати "Твоє право не давати хабарі!"


Метою вже других дебатів у рамках Кампанії підтримки студентського самоврядування було виявлення й обговорення первинних, людських, "необтяжених" формальними визначеннями, підходів і поглядів на локальні прояви корупції в навчальному процесі. Вони мають стати передвісником майбутнього круглого столу та продовження дебатування теми під час наступних міні-дебатів уже з певним набором нормованих знань про сферу корупційних явищ локального та системного (галузевого) рівнів.

Учасникам заходу було не складно актуалізувати приклади певних корупційних проявів із власного досвіду навчання - персонального або оточення (академічна група, "потік", знайомі та друзі з інших ВНЗ).

Дебати пройшли в певному пізнавальному руслі. Обговорення двох тем "Ректорат не дозволяє, або Дай!" і "Гуртом і батька легше бити, або Староста іде домовлятися..." виявило з одного боку певні стереотипи та правовий нігілізм із боку студентів, із іншого – велику зацікавленість останніх у переборюванні помилкових і пошуку нових поглядів.

Керівник Громадського інформаційно-аналітичного Центру для молоді Артем Коновалов: "Ми, як організатори Кампанії, ставили перед собою за мету дізнатися, що думають про корупцію саме студенти: що це таке, хто і як є її учасниками, які вони ставлять цілі. Не секрет, що в Інтернеті можна віднайти форуми, де студенти ставлять рейтинги викладачам за рівнем їхніх "вимог" так би мовити, а на інших – просто йдуть прямі запити про те, як здати той чи інший модуль, залік, іспит... Відповіді на такі питання дають нам реальні підстави розуміння поведінки студентів і, відповідно, шляхів протидії корупції... Вбити цього дракона – треба почати з себе".

Тож, протягом двох ігор вдалося виявити певні приклади мотивів і цілей корупційних явищ як з боку викладачів (за думкою студентів), так і самих студентів. Це надало інформаційного підґрунтя для наступних обговорень за темами "Корупційні явища в вищий освіті та Кодекс честі в ВНЗ" і "Освітні успіхи крізь призму корупції в ВНЗ".

Завершив захід Дмитро Таран маленьким екскурсом у історію студентських дебатних клубів у Харкові, навівши приклади ВНЗ міста.

Всього протягом Кампанії буде проведено більше 10 дебатів, що нададуть можливість учасникам програми й особам, що проявлять зацікавленість, безпосередньо взяти участь у розвитку практичних навичок конструктивного відстоювання власної точки зору з проблемних питань життя студентів. Також учасники Кампанії матимуть змогу розвивати свої академічні громади за інформаційно-технічної допомоги під час і після формального завершення програми.

Дебати проходили в рамках Кампанії підтримки студентського самоврядування, що реалізується Східноукраїнським фондом розвитку демократії, Громадським інформаційно-аналітичним Центром для молоді, Харківською обласною громадською молодіжною організацією "Зебра" та Студентським парламентом НТУ "ХПІ" за підтримки Фонду розвитку демократії Посольства США в Україні.

Bookmark and Share