Перший Київський Безпековий Форум


Ось на таких заходах ти розумієш що значить роки підготовки справжніх професіоналів. Люди які представляють інші країни, переслідують різні інтереси, а деколи живуть в умовах тліючої війни ( приклад Вірменії та Азербайджану) збираються в одному місці, щоб обговорити глухі кути у взаємовідносинах та знайти можливі шляхи їх вирішення.

Так, такого було не мало, світ знав сотні, мирних конференцій та безпекових форумів, які були присвячені більш важливим проблемам, де були присутні поважніші гості, де приймалися історично важливі рішення. Але то історія, історію не слід забувати, потрібно поважати, але й слід творити. Ось чим був цікавий форум, ось що його вирізняло з поміж інших, ось чим він був корисний для України.

Україна надала платформу для обговорення проблем Чорноморського регіону, Україна запропонувала свій проект, Україна запросила гостей…. не всі відповіли на це запрошення. «Ми не тягнемо на себе ковдри, ми лише пропонуємо місце для обговорення» - лунало з уст міністра закордонних справ Арсенія Яценюка на урочистому відкритті форуму. У цей час з’явилася усмішка на устах одного з колишніх міністрів МЗС, десятки молодих підборідь несвідомо гордо припіднялись. Ні, нарешті за 16 років своєї незалежності ми почали тягнути ковдру, нарешті за ці роки ми зробили прецедент, який змусив когось нас у цьому звинуватити.

Звичайно, то був не державний форум, всі наголошували на тому, що не представляють офіційних позицій своїх країн і міністр Арсеній Яценюк говорив, як голова благодійного фонду, після форуму не було підписано доленосних резолюцій. Але був історичний факт, був безцінний досвід, була гордість за те, що ми можемо.

Автор: Заводовський Ілля
Джерело: Клуб Молодих Дипломатів України (www.dip-club.pp.net.ua)
Bookmark and Share