Студенти готові страйкувати !


Письмове повідомлення про те, що ціну за навчання підвищено, студенти отримали 10 вересня. Поставити підпис про отримання такого документу їх попросили лише 20 жовтня. Бланк, на якому це відмічалося, був заднім числом. Згідно договору, платниками за навчання є батьки студентів, а вони офіційно ніякого повідомлення не отримували. На прохання студентів провести батьківські збори і повідомити про причини підвищення оплати особисто батьків, керівництво закладу відмовило. Своє рішення вони пояснили тим, що з боку батьків такого бажання не було, а отже їм цього не потрібно і з підняттям ціни вони повністю згідні.

На численні скарги студентів дирекція навчального закладу не надала жодної конкретної, документально підтвердженої відповіді. На питання, що вплинуло на підняття ціни за навчання, адміністрація відповідала: «що минулого року ми підвисили ціну лише на 120 гривень, тоді як піднялися ціни на водопостачання, опалення, змінився рівень інфляції. Ми підняли заробітну плату викладачам, придбали нові комп’ютери, встановили нові вікна та придбали нову м’яку частину (тобто стільці і парти)». Проте розрахунків, які б підтверджували необхідність підвищення вартості навчання, студенти так і не отримали. Більше того, тим, кому щось не подобається, директор обіцяв підняти плату до 3400 гривень - як у аграрному коледжі. А студенти, котрі не заплатять за новою ціною, хоча б за пів року, будуть відраховані.

Остання письмова заява студентів на ім’я директора була передана до приймальні 26 вересня, під нею підписалися 48 чоловік з двох академічних груп. Вони просили надати детальну інформацію, що до виправданості підняття розміру оплати за третій рік навчання на 680 гривень і те, на які цілі буде використана ця сума. У відповідь було надіслано розрахунок вартості навчання студентів двох груп і на що витратять ці кошти. Але виникають великі сумніви, що до походження цього документу, якщо його так можна назвати, адже жодного підпису або ж печатки навчального закладу на ньому не має. Окрім того, такий розрахунок нічим не обґрунтовує підвищення плати за навчання на 680 гривень, а тим більше не пояснює яким чином це розраховувалося.

Зважаючи на вище викладену ситуацію, Громадянська мережа ОПОРА дії керівництва і особливо директора РКЕП коледжу розцінює як корупційні. Підставою є те, що на письмове звернення студентів цього навчального закладу жодного разу не було надано офіційної відповіді і розрахунку, що міг би пояснити підвищення оплати за навчання. Що пояснює такі дії дирекції, або, що вони приховують, ОПОРА та студенти запитають у директора на зустрічі за круглим столом. Про те, де та коли відбудеться зустріч і хто буде присутнім на цій зустрічі, ми Вас повідомимо.

Прес-центр
РП ГМ ОПОРА
Андрій Токарський
8 063 6179693Зустріч за замкнутими дверима

В п’ятницю, 16 листопада студенти РКЕП коледжу занесли чергову заяву (заява в додатку) до директора свого вузу. Однією з вимог було прохання від студентів: «У вівторок, 20 листопада дозволити проведення «круглого столу» в актовій залі РКЕП коледжу для офіційного оприлюднення документів, згаданих в пунктах 1, 2, 3 перед студентами цього навчального закладу та засобами масової інформації». З таким ж проханням у понеділок, 19 листопада до пана Добритника звернулася Громадянська мережа ОПОРА (зареєстрована копія листа в додатку). Реакція була майже миттєвою – вже о 13 годині 19 листопада до ОПОРИ подзвонили студенти і повідомили про те, що їм відмінили пари і зараз дві групи юристів збирає директор на збори. Про що буде там говоритися, студентів не повідомили. Представника ОПОРИ на збори не впускали навіть після пред’явлення ним журналістського посвідчення. На отримання дозволу зайти на збори знадобилося лише .. 15 хвилин. Що такого таємного протягом цього часу там вирішувалося, ніхто не зміг пояснити.

Студенти та ОПОРА про таку зустріч просили Степана Івановича у вівторок, 20 листопада, таку, щоб там були присутні представники ЗМІ та Громадянської мережі ОПОРА. Та з невідомих причин директор зібрав збори 19 листопада і так, щоб про це не знала преса та представники ОПОРИ. Такі свої дії директор пояснив тим, що сьогодні (19 листопада) йому прийшла телефонограма і на завтра (20 листопада) потрібно бути в Києві. На зустрічі були присутні окрім директора: головний бухгалтер, викладачка економіки та голова укоопспілки. Півтори години студентам «їздили по вухах», але жодного документального підтвердження знову не надали. Викладачка з економіки розпочала «лекцію» по інфляції, яким чином і на що це впливає. Потім бухгалтер почала всім (в своїх руках) показувати кошторис на 2006, 2007 роки та ряд інших документів, які, як вона стверджувала, є конфіденційними і без дозволу директора, нікому їх не можна показувати. Виникають питання про кваліфікацію бухгалтера та директора, якщо вони стверджують, що навіть власним студентам не можуть надати інформацію, про те, яким чином було розраховано нову ціну за навчання і на підставі яких документів ці обрахунки були зроблені. Ні батьки, ні студенти не бачили наказу в якому б йшлося про зміну плати за навчання. Коли під час зборів студенти нагадали, що вони чекають письмову відповідь на свою заяву, то отримали таку відповідь директора: «Ми ж з вами зараз все вирішили. Вам все пояснили». З цього стає зрозуміло, що надавати будь-яку інформацію в письмовому вигляді дирекції є чомусь не вигідно і наразі про ці причини можна лише здогадуватися.

І все ж таки, відступати від проведення зустрічі в присутності ЗМІ та представників Громадянської мережі ОПОРА студенти не будуть. Вже в п’ятницю, 23 листопада, вони проведуть попереджувальну акцію, після якої зі своїми питаннями готуються прийти на батьківські збори. А там, в присутності батьків, попросять дирекцію вузу не лише пояснити ситуацію, яка склалася, а й надати документи, що підтверджують ці дані.

Здається, ніби все нормально і батьків про зміни повідомлять. Але, як говорять студенти, на такі збори приходять лише по двоє батьків від групи. З чим це пов’язано? Збори відбуваються о 12 годині, в робочий день, і людей не дуже охоче відпускають з роботи, а тим паче на цілий день, якщо потрібно доїжджати десь з району. Чи це зроблено адміністрацією вузу зумисне, і чим вони керувалися, визначаючи час зборів, ми ще будемо запитувати.

Прес-центр
РПГМ ОПОРА
Андрій Токарський
8 063 6179693


Директору Рівненського кооперетивного
економіко – правового коледжу
Добриднику Степану Івановичу

Студентів ІІІ–го курсу групи Ю – 31 і Ю – 32
РКЕП коледжу

ЗАЯВА

Ми, що нижче підписалися, є студентами груп Ю – 31 і Ю – 32 ІІІ – го курсу відділення «Комерційної діяльності і права» Рівненського кооперативного економіко – правового коледжу, дії керівництва навчального закладу, щодо підняття оплати за навчання вважаємо необґрунтованими і неправомірними. Замість попередньо повідомлених 120 гривень, а саме на таку суму мали підняти оплату за навчання, її підняли на 680 грн.

Письмове повідомлення про те, що ціну за навчання підвищено, ми отримали 10 вересня. Поставити підпис про отримання такого документу нас попросили лише 20 жовтня. Бланк, на якому це відмічалося, був заднім числом. Згідно договору, платниками за навчання є наші батьки, а вони офіційно ніякого повідомлення не отримували. На наше прохання провести батьківські збори і повідомити про причини підвищення оплати особисто батьків, Ви відмовили. Своє рішення пояснили тим, що з боку батьків такого бажання не було, а отже їм цього не потрібно і з підняттям ціни вони повністю згідні.

На численні наші скарги Ви не надала жодної конкретної, документально підтвердженої відповіді. На питання, що вплинуло на підняття ціни за навчання, відповідали: «що минулого року ми підвисили ціну лише на 120 гривень, тоді як піднялися ціни на водопостачання, опалення, змінився рівень інфляції. Ми підняли заробітну плату викладачам, придбали нові комп’ютери, встановили нові вікна та придбали нову м’який інвентар». Проте розрахунків, які б підтверджували необхідність підвищення вартості навчання, ми так і не отримали. Більше того, тим, кому щось не подобається, Ви пообіцяли підняти плату до 3400 гривень - як у аграрному коледжі. А студенти, котрі не заплатять за новою ціною, хоча б за пів року, будуть відраховані.

Остання письмова заява на Ваше ім’я була передана до приймальні 26 вересня, під нею підписалися 48 чоловік з двох академічних груп. Ми просили надати детальну інформацію, що до виправданості підняття розміру оплати за третій рік навчання на 680 гривень і те, на які цілі буде використана ця сума. У відповідь було надіслано розрахунок вартості навчання студентів двох груп і на що витратять ці кошти. Але виникають великі сумніви, що до походження цього документу, якщо його так можна назвати, адже на ньому був лише підпис головного бухгалтера, а жодної печатки навчального закладу на ньому не має. Окрім того, такий розрахунок нічим не обґрунтовує підвищення плати за навчання на 680 гривень, а тим більше не пояснює яким чином це розраховувалося.
Відповідно до частини 1 статті Закону України «Про звернення громадян» громадяни мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування , об»єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масових організації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов’язків із зауваженнями, скаргами. Пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав та законних інтересів та скаргою про їх порушення.

На підставі викладеного, відповідно до статті 40 Конституції України, керуючись статтями 1, 3, 5, 7, 9, 15, 18, 19, 20 Закону України «Про звернення громадян», -

ПРОСИМО:

1. Надати у письмовій формі обґрунтований розрахунок підвищення оплати навчання, на 680 гривень, студентів груп Ю-31 та Ю-32 (яким чином була вирахувана попередньо вказана сума і, які фактори на неї вплинули).
2. Надати розрахунок вартості навчання студентів Рівненського кооперативного економіко-правового коледжу на 2006-2007 навчальний рік і документальне підтвердження цифр, що будуть вказані в ньому.
3. Надати розрахунок вартості навчання студентів Рівненського кооперативного економіко-правового коледжу на 01 вересня 2007 рік і документальне підтвердження цифр, що будуть вказані в ньому.
4. У вівторок, 20 листопада дозволити проведення «круглого столу» в актовій залі РКЕП коледжу для офіційного оприлюднення документів згаданих в пунктах 1, 2, 3 перед студентами цього навчального закладу та засобами масової інформації.

16 листопада 2007 р.
З повагою,
студенти ІІІ–го курсу групи Ю – 31 і Ю 32
РКЕП коледжу
Bookmark and Share