Молодь з усієї України береться контролювати дії влади


Шевченко також констатував, що молоді люди часто стають слугами системи, а не тими, хто її змінює. Тому важливо ні в якому разі не зраджувати своїй мрії.

Як зазначив на пленарному засіданні організатор форуму, голова Фундації Регіональних Ініціатив, Олександр Солонтай, - «Молодіжна варта» повинна стати мережею-павутинкою молодіжних організацій та органів студентського самоврядування, які об'єднаються заради захисту своїх прав та інтересів.

Далі молодь поділили за секціями, тематика яких - актуальні молодіжні проблеми та шляхи їх вирішення. Багато говорилося про методи, механізми та інструменти впливу молодіжних організацій на органи державної влади різних рівнів та загалом - на ситуацію в країні.

Модератори - знані у студентських колах молодіжні лідери: Артем Михайлюк, Павло Вікнянський, Олександр Акименко та інші.

У дискусіях звучали різні проблеми, з якими доводиться стикатися щодня молодіжним організаціям - непрофесіоналізм, погана робота з документами, незнання законів...

Учасники дійшли висновку, що часто-густо молодь може привернути увагу до певних проблем хіба вуличними акціями. Щоправда, у автора цих рядків склалося враження, що сьогоднішній активній молоді часто бракує запалу, натхнення, віри у те, що вони роблять хорошу справу, ентузіазму - саме це могло б привабити у їхні лави ще більше прихильників. А бюрократії у нашій державі не так складно навчитись...

Серед цікавинок - озвучено найактуальніші молодіжні проблеми, якими моніторингова кампанія «Молодіжна Варта» буде опікуватися у 2008 році. Серед них: житло, освіта, фінансування молодіжних організацій, державна підготовка кадрів із громадського врядування (зокрема - у галузі молодіжної політики), дозвілля та туризм, здоров'я, виховання тощо.

Учасник Форуму Дмитро Потєхін, група європейської стратегії, поділився своїм досвідом перебування в Ірані, Бєларусі, Росії. Він відзначив, що, не зважаючи на гірші умови, молодь в цих країнах не менш активна, ніж українська.

Наскрізне питання Форуму молоді - «як зробити так, щоб нас почули?». Відповіді давались різні - цікаві, професійні, подекуди несміливі... Але перше, що приходить в голову, - бажання бути почутими і не зраджувати своїм мріям!

Любов Єремічева для Громадського простору

Bookmark and Share