Права є !


«Мені не вистачає 680 грн.» - з таким гаслом студенти в червоних шапках перед входом до вузу в п’ятницю, 23 листопада, збирали собі на навчання. Також студенти частували спеціально приготованою «Лапшею від директора» своїх батьків, котрі все ж таки змогли вирватись з роботи та прийшли о 12 годині на збори. Щоб директор не обминув своєю увагою батьків третьокурсників, вони урочисто запросили його на збори, і ще раз передали свої вимоги та нагадали ті пункти закону, які порушив директор. Від запрошення пан Добритник не відмовився і, по закінченню батьківських зборів першокурсників, прийшов дати пояснення батькам майбутніх юристів.

На зустріч директор привів головного бухгалтера та викладачку з статистики, щоб ті розповіли про причини підвищення ціни за навчання. Але, півторагодинної лекції з економіки батьки влаштувати не дали. Директору відразу задали конкретні питання і поросили показати наказ, де зазначена нова ціна за навчання. Не отримавши достатнього обґрунтування підвищення вартості навчання, батьки спудеїв відмовились її сплачувати.

Вихід в цій ситуації запропонував депутат Рівненської міської ради Віталій Шабунін, якого студенти запросили на збори. Ним було запропоновано ряд варіантів вирішення проблеми. Перше – взяти кредит, так як це зробили в РІС КСУ, і потім за рахунок нових першокурсників його повертати, або ж дійти консенсусу з батьками і домовитися про ціну, яка їх задовольняє. Розуміючи, що в ситуації, коли договори підписані з явними вагомими порушеннями і те, що ним самим без порушено законодавство, пан Добритник запропонував батькам самостійно визначити ту ціну, яку вони згодні оплатити. В результаті діалогу між батьками та директором навчального закладу згоди дійшли на сумі 2650 гривень, що на 250 менше від попередньої.

Після всього, директор вибачився перед батьками та студентами за ситуацію, що склалася, і подякував за розуміння. Та пообіцяв, що вже в понеділок буде новий наказ про плату за навчання і всі договори, що не належно оформлені, будуть виправлені.

Студенти не побоялися сказали своє слово і отримали перемогу. Вони зрозуміли - свої права варто відстоювати і досягти їх дотримання абсолютно реально. А директор надалі, перед тим як змінити ціну, не раз порадиться з батьками і, перед тим, як підписати якийсь договір, не раз подумає.

Вкотре громадський тиск та публічність процесу дають бажаний та швидший результат, аніж це можливо через нашу «чудову» бюрократичну систему.

Шановні журналісти! Громадянська мережа ОПОРА та студенти груп Ю-31 та Ю-32 РКЕП коледжу висловлюють щиру вдячність за небайдужість.

Сподіваємося на плідну співпрацю в подальшому.

Прес-центр
РПГМ ОПОРА
Андрій Токарський
8 063 6179693

Інші фото з акції (архів):
Bookmark and Share