ПЕРЕЧИНЦІ ОГОЛОСИЛИ БЕЗСТРОКОВЕ ГОЛОДУВАННЯ


27 листопада в Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, на якому активісти громадської організації «Місто» (м. Перечин) оголосили безстрокове голодування.

Активісти акції протесу проти дій влади Перечинського району пояснили свою позицію. Так, екс-мер Перечина Іван Погоріляк заявив, що район перебуває у занепаді. «Суть наших вимог, розповів І. Погоріляк, — негайно припинити незаконне виділення земельних ділянок туристичного району мешканцям далеко не Перечинщини, і то по декілька гектарів». За словами голодувальника, влада району масово продає знамениті рекреаційні території сіл Лумшори, Тур’я-Поляна, Новоселиця.

«Акція протесту організована зовсім не в знак того, що я не виконую обов’язки міського голови. На цю посаду прийду лише через вибори, а не через суд, наприклад, щоб зняти питання, буцім-то це акція помсти», — заявив Іван Погоріляк.
Протестант навіть зробив припущення, що влада закриває очі на медичні проблеми району, щоб розпоряджатися землями вимерлих сіл. Так, останнім часом на Перечинщині зафіксовано епідемії гепатиту А, черевного тифу, «свинки». 147 мешканців лише одного села Тур’я-Ремети пройшли цьогоріч через обласну лікарню.

Мешканка Перечина Любов Луцук, одна з учасників акції протесту звернула увагу на проблеми молоді і охорони дитинства району. За її словами, нагальною є проблема дитячого садка, який планується найближчим часом віддати на приватизацію у приватні руки. «Я безкоштовно займалася з дітьми у будинку культури, та голова райдержадміністрації М.Данча заборонив мені проводити заняття, сказав, що він Господь Бог і може розпоряджатися справами району як хоче», — розповіла Л. Луцук. Вона також стверджує, що керівництво району замовчує випадки вірусних захворювань у селах.

Мітингувальники вимагають дострокової відставки голови райдержадміністрації. Перечинський районний суд заборонив громадській організації «Місто» проводити безстрокову акцію протесту, а також «будь-які інші збори, походи, мітинги і демонстрації перед будинком «Перечинської міської ради».

Протестант Мирослав Ковач безпосередньо на прес-конференції одягнув на голову пов’язку «Я голодую». Доповідач нагадав, що 16 років тому таким же методом домігся справедливості у Перечині. «Пов’язку зніму або після нашої перемоги, або її зніме з мене хтось інший, коли сам буду не в силі», — заявив М. Ковач.
«Ми плануємо провести народні збори на манер давньогрецьких віче, до голосування запропонуємо мешканцям постанову про висловлення повної недовіри голові райдержадміністрації Михайлові Данчі, вимагою скасувати його рішення, а також відсторонити від виконання обов’язків в.о. міського голови Перечина через здійснення корупційних дій», — повідомив І. Погоріляк.

Ужгородський прес-клуб реформ
вул. Собранецька, 3
тел./факс(0312) 61-24-79, (050) 906-48-26
e-mail: uzhgorod@cure.org.ua
http: uzhgorod.cure.org.ua

Bookmark and Share