В Україні 300 тисяч дітей не мають доступу до освіти


У ньому аналізуються досягнення і недоліки 129 країн світу по виконанню шести цілей у цій сфері, поставлених у 2000 році в Дакарі.

Як повідомляє Центр новин ООН, автори доповіді прийшли до висновку, що найкращі показники по забезпеченню доступу до освіти і її якості в Норвегії. За нею йдуть Великобританія, Словенія, Швеція, Республіка Корея й Італія.

У цілому по світу число дітей, що не відвідують школу, знизилося з 96 мільйонів у 1999 році до 72 мільйонів у 2005 році.

У країнах Центральної і Східної Європи, а також Центральної Азії число дітей, які не відвідують початкову школу, скоротилося з 3,1 мільйони в 1999 році до 2,4 мільйонів.

При цьому Росія, Україна і Туреччина "лідирують" у регіоні по числу дітей молодшого шкільного віку, які опинилися поза системою освіти. У кожній з цих країн нараховується більше 300 тисяч таких дітей.

Автори доповіді звертають увагу на те, що досягненню мети охоплення до 2015 року всіх дітей відповідного віку освітою заважають серед іншого такі фактори як низька якість освіти, високі витрати на навчання і високий рівень неграмотності, що зберігається, серед дорослих.

Bookmark and Share